4.9.20

Michaela Sladká: Trpělivosti je potřeba víc než kdykoli předtím, říká o novém školním roce nestor dětské psychologie Jaroslav Šturma

„Začátek letošního školního roku je naprosto bezprecedentní. Před prázdninami dostatečně nefungovaly školy ani školky, režim, do kterého se teď vracíme, bude pro děti velmi náročný,“ říká v pořadu Radia Wave Houpačky psycholog a psychoterapeut Jaroslav Šturma, který se jako pravá ruka legendárního profesora Zdeňka Matějčka věnuje dětské klinické psychologii od roku 1970.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Důležitá je podle Šturmy spolupráce rodičů s učiteli. „I když se někdy naše názory na věc rozcházejí, děti musejí rozumět tomu, že doma něco děláme takhle, přitom ve škole se pravidla trochu můžou lišit. Stejně jako po učitelích chceme, aby naše dítě znali a respektovali prostředí, ze kterého přichází, má to platit i naopak. Vzpomeňme si ostatně, jak jsme na pedagogy a jejich poslání vzpomínali během domácí výuky v karanténě.“

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Co odpovědět na otázku „Proč tam musím?“

Není úplně dobře, když první větší povinnost, s kterou se dítě ve svém dosavadním životě potká, je cesta do školy.
Nejlepší by bylo celou tuto povinnost zrušit. Nebo alespoň pro všechny děti přerušit na nejméně jeden rok. Než si lidstvo s tou koronavirovou štrapácí náležitě poradí.

Knut Klapka řekl(a)...

"Nebo alespoň pro všechny děti přerušit na nejméně jeden rok."

Pokud se koronáč náležitě rozparádí, mohlo by k tomu snadno dojít, jakkoli si to v tuto chvíli neumíme představit. Tak jako už k tomu došlo v některých latinskoamerických zemích a v určitých oblastech USA.

Okomentovat