1.9.20

Michael Rozsypal, Ondřej Čihák: Ministr školství se tváří, že se ho zdravotní otázky netýkají, kritizuje zmatky při začátku školy Bartoň z Pirátů

V úterý začíná nový školní rok, výuku mají provázet přísná hygienická pravidla. „Vláda zajistila manuál pro rodiče a žáky a zajistila schválení zákona o dálkovém vzdělávání. Byť obojí je prvním krokem a do dokonalosti to má daleko. Věřím, že ministerstvo školství bude ještě pokračovat a doladí, co chybí,“ říká v Pro a proti na Plusu poslankyně a místopředsedkyně sněmovního školského výboru Kateřina Valachová (ČSSD).Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plus vybíráme:

„Rodiče nezajímá, co nařídilo ministerstvo školství a co zdravotnictví. Potřebuje mít jasno, co má dát dítěti sebou, jaká pravidla platí... Není možné, aby školy čekaly na vyjádření krajské hygienické stanice, jak a kde se mají nosit roušky. Aby semafor fungoval, tak školy musí dopředu vědět, jaká opatření kdy platí,“ tvrdí Bartoň.

Naráží tím mimo jiné na páteční zařazení Prahy do oranžového, tedy druhého stupně rizika nákazy podle epidemiologického semaforu. To by mělo znamenat přísnější bezpečnostní opatření, hygienici je ale zatím v metropoli nenařídili.

Valachová, jejíž strana je součástí vládní koalice, upozorňuje, že sama se od začátku koronavirové krize snaží o komunikaci sněmovního výboru napříč politickým spektrem.

„Nabízíme i pomoc panu ministru školství. Všechny tři sněmovní výbory – školský, zdravotní a sociální – by se měly spojit, protože škola není jen o vzdělávání, ale i o fungování rodin,“ říká a dodává, že jde také o bezpečnost učitelů a dětí. Ministrem školství je Robert Plaga (ANO).1 komentář:

Silvie A. řekl(a)...

Vzdávejme díky za každou otázku, která se ministra netýká! Nebo se tak aspoň tváří.

Okomentovat