2.9.20

Martin Klícha: Kvůli koronaviru otestovali v Brně stovky dětí. Lékař popsal, co zjistili

Koronavirus si nevybírá, nakazit se můžou i děti. U těch má ale podle lékaře brněnské kliniky dětských infekčních nemocí nemoc povětšinou mírnější průběh. I příznaky nemoci jsou mnohem mírnější, většina dětí, které nemocnicí prošly a byly pozitivně testované na koronavirus, příznaky ani neměla.

Z článku na TN.Nova.cz vybíráme:

Koronavirus se chová u dětí trochu jinak, pozorovatelný rozdíl v průběhu infekce lze sledovat i u mnoha jiných viróz. Lékaři si to obecně vysvětlují různým stavem imunity podle věku.

Podle Homoly se koronavirus přenáší velmi dobře z rodiče na dítě: "Většina námi zjištěných případů začala tak, že infekci do rodiny přinesl někdo z dospělých. Je to pravděpodobně dané tím, že byly zavřené školy a dospělí chodili do práce. Nebo je to tím, že dospělí mají výraznější příznaky a nemoc je snazší zjistit. Nicméně pouze spekuluji."

Chránit se lze zatím jen známými nástroji, jako jsou zakrývání úst a nosu, dezinfekce rukou a izolace nemocných.

MUDr. Lukáš Homola v závěru k zahájení školního roku doporučuje: "Jít do školy. Nepřecházet virózy. Dodržovat doporučenou dobu domácího klidu po nemoci. Jako rodič tří školáků vím, jak je obtížné rozhodnutí zůstat s dítětem doma kvůli obyčejné rýmě, ale je to to nejlepší, co můžeme v současné situaci dělat."

Žádné komentáře:

Okomentovat