15.9.20

Ladislav Šustr: Kvůli koronaviru zavřelo skoro 40 škol. Ředitelé si stěžují na chaos v manuálu

I když se koronavirus vyskytuje v české populaci více než půl roku, tak vláda Andreje Babiše (ANO) není schopná vyřešit bezproblémové fungování ve školství. Stát přitom podmínky pro otevření škol nastavil původně velmi tvrdě, kdy se děti rozdělovaly do speciálních skupin. Nyní se ale naopak školy uzavírají a s omezením je nyní přes 200 škol. Ředitelé si navíc stěžují, že v manuálu od ministerstva školství panuje chaos a navíc je spousta věcí stále nejasných.

Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Ředitelé škol ale mají velmi omezené možnosti, jak postupovat s uzavíráním škol. Podle předsedy Asociace ředitelů základních škol Michala Černého má zavření školy v pravomoci pouze hygiena. „Obecně máme pravomoc zavřít školu na pět dní ve školním roce, a to z jakéhokoliv důvodu. Upozorňujeme ale, že pokud dnes uzavřeme školu, tak rodiče nemají právo na ošetřovné. Navíc by se tento krok měl říct dopředu zřizovateli školy,“ řekl pro Echo24 Černý.

Hygiena ke kroku uzavření školy přistoupí dle metodického postupu poté, co je v karanténě více jak 30 procent studentů a učitelů ve škole. Ředitelé ani nemohou nařídit distanční výuku. O této formě vzdělávání může rozhodnout jen mimořádné opatření nebo také nařízení karantény hygienou. Distanční výuka se pak zavádí, když je více jak polovina žáků ve třídě doma.
1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kvůli koronaviru zavřelo skoro 40 škol.

Jenom? Tak to je ještě dobrý.
Dítka už přišla na to, jak zaonačit, aby se co nevidět zavřely všechny.
Úplně postačí se jen ustavičně objímat a smát na celé kolo.
A poslední zhasne...

Okomentovat