9.9.20

Jaroslav Flegr: Všude kde to jde, je třeba přejít na distanční výuku a práci z domova

Jaroslav Flegr komentuje na sociální síti Facebook vývoj koronakrize: "Komě těch roušek ve všech budovách s přístupem veřejnosti by však bylo potřeba zavést roušky i na veřejných místech mimo budovy (zejména zastávkách veřejné dopravy) a zákaz střetávání se více než pěti osob v uzavřených místnostech. Výjimku (15 osob) by zatím mohly získat základní školy (raději jen první stupně) a mateřské školy. Všude kde to jde, je třeba přejít na distanční výuku a práci z domova. A zákaz fyzického kontaktu – třeba podávání rukou. Jedině pak máme šanci, že se exponenciální vzestup počtu nakažených a vzestup procenta těžce nemocných pacientů přibližně do 10 dnů zastaví."

Celý komentář:

Milý Micíku – já zírám. Že by se ministr Vojtěch nakonec pochlapil? Tak jen aby mu to vydrželo i poté, co na něj zlý strejda Bubiš zase zadupá.

Komě těch roušek ve všech budovách s přístupem veřejnosti by však bylo potřeba zavést roušky i na veřejných místech mimo budovy (zejména zastávkách veřejné dopravy) a zákaz střetávání se více než pěti osob v uzavřených místnostech. Výjimku (15 osob) by zatím mohly získat základní školy (raději jen první stupně) a mateřské školy. Všude kde to jde, je třeba přejít na distanční výuku a práci z domova. A zákaz fyzického kontaktu – třeba podávání rukou. Jedině pak máme šanci, že se exponenciální vzestup počtu nakažených a vzestup procenta těžce nemocných pacientů přibližně do 10 dnů zastaví.

A ještě něco. Někdo s autoritou by měl postavit před kameru a bez vytáček na rovinu říct, že jsme v pěkném maléru a že jestli jeden každý nebudeme dělat, co je v našich silách abychom virus zastavili, tak nás čekají desetitisíce mrtvých a obrovské ekonomické ztráty. To už nebude pokles ekonomiky o 8 %. Ale měl by i říct, že když se do toho hned teď společně pustíme, tak ještě máme šanci virus zastavit a vyhnout se nejhoršímu. Epidemie bude přesně taková, jakou si ji uděláme.

Hmmm. Nějak mě teď nenapadá, kdo by takovou autoritou v dnešním Česku mohl být. Jára Cimrman se na to bohužel moc nehodí.

3 komentáře:

Beny řekl(a)...

Souhlas.

arrra řekl(a)...

Roušky by na autobusových a tramvajových zastávkách měly být určitě povinností také. S tím naprostý souhlas a možná i na tržnicích a při venkovních prodejích. Na to se úplně zapomnělo...

Silvie A. řekl(a)...

Roušky by na autobusových a tramvajových zastávkách (...) Na to se úplně zapomnělo...

I nezapomnělo. To by totiž policie musela vymáhat - což nebude! - a představte si tu polízanci, až by se někdo nakazil, vyfotil si tu bandu dobytků bez roušek na zastávce a pak žaloval policii pro zanedbání povinnosti.

Ono něco jiného je stíhat "zločince", který se na FB dopustí nenávisti vůči škole v Plynárenské ulici, a něco úplně jiného je hlídkovat na zastávkách MHD. Policisté, kteří by na zastávkách vymáhali nošení roušek (a případně zákaz kouření), u české policie NEJSOU. Takoví hrdinové možná působí u Policie Modrava, ale u té opravdické policie ne.

Okomentovat