7.9.20

Jakub Kvasnička: Přestaňte známkovat děti!

Na serveru aktuálně.cz promluvila paní jménem Blanka Vaculík Pravdová, které by se líbilo, kdyby jsme konečně přestali známkovat naše děti a přešli na tzv. formativní hodnocení, kdy Pepíčkovi učitel řekne místo „z matematiky máš pětku a propadáš“ něco jako „velmi se omlouvám, je to chyba nás obou, ale matematiku bys měl maličko dohnat, jelikož nerozumíš vůbec ničemu, ale určitě je skvělý základ, že sis přestal plést čísla s písmenky, děkuju ti, teď mi nakresli své pocity“. A pak nejspíš bude následovat objetí od kantora. Nechť sílí tendence ochránit naše děti před jakýmkoliv tlakem! Život je totiž čistě a jen o formativním hodnocení. A místo pětek mráčky! Ale zase ne moc zakaboněné. Tam by mohly přijít deprese.


Z článku v deníku MF DNES vybíráme:

„Pětistovku měsíčně k důchodu za vychované dítě,“ nabídli zase národu bizarní věc politici z KDU-ČSL, přičemž za nevychované dítě byste asi nejspíš naopak pětistovku platili – takže v součtu by státní kasa byla jednoznačně v plusu. Ale fakt, kdyby se tenhle nápad dotáhl, jen si to představte. U cvičiště psů stojí dlouhá fronta dětí a rodičů. Ti speciální komisi v čele s mnohonásobným otcem Marianem Jurečkou pomocí házení balonku či mixem povelů dokazují, že jejich dítě JE vychované. Vše by bylo následně samozřejmě řešeno obdržením pamlsku, pětistovky a formativního hodnocení.

4 komentáře:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

"Blanka Vaculík Pravdová"

Můj komentář bude naprosto nekorektní, možná nespravedlivý a paní Blance se předem omlouvám.

Osoby s takovým typem jména jsou většinou "pokrokové", přičemž kroky vedou k zániku lidstva.

Vít Tomis řekl(a)...

paní Blance se předem omlouvám
Proč? Není důvod k omluvě.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pytlici si ale doopravdy mysleli, že kovidová zkušenost povede ke zrušení jakékoli klasifikace a především pak ke zrušení povinné školní docházky. Takový nereálný sen...

Unknown řekl(a)...

Tak mě napadá, proč nezrušit i v kopané, hokeji, házené,...góly. Děti a sportovci by si jen tak zaběhali. Vždyť prohra ty mladé lidi strašně stresuje a psychicky ty stavy nedávají.

Okomentovat