14.9.20

iROZHLAS.cz: Koronavirus během čtrnácti dnů zavřel už 39 škol, čtvrtina z nich je ve Středočeském kraji

Po dvou týdnech od návratu do lavic je v karanténě 1123 učitelů a 5498 žáků. Zavřít kvůli koronaviru muselo už 39 škol, dalších 208 omezilo výuku alespoň v jedné třídě. Vychází to z dat, která serveru iROZHLAS.cz poskytlo ministerstvo zdravotnictví. Od pondělka se kvůli nákaze na čas zavřela například Základní škola Donovalská v Praze 11, covidem totiž onemocněl ředitel Pavel Dittrich.

Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

„Pokud nenastane mimořádná situace, od pondělí 21. 9. 2020 bude škola opět v plném provozu a žáci se budou moci vrátit do lavic. Všichni učitelé jsou připraveni celý příští týden učit distančním způsobem,“ uvedl Dittrich na webu školy.

Ředitel doplnil, že v inkriminované době byl v minimálním kontaktu se žáky školy. Karanténa do soboty 19. září se tak týká 29 zaměstnanců školy. Podle Dittricha jsou zaměstnanci, kteří už znají výsledek svého testu na nákazu novým koronavirem, negativní.
4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Koronavirus během čtrnácti dnů zavřel už 39 škol

Oproti expertním prognozám pytliků je to až nečekaně optimistický stav!

Unknown řekl(a)...

"1123 učitelů v karanténě"

A za měsíc nebude mít kdo učit, protože se budeme pohybovat v mnohem vyšších počtech nakažených učitelů nebo učitelů v karanténě.

Beny řekl(a)...

Hlavně že teď uvažují o distribuci respirátorů učitelům v Praze! A co ti ostatní? Tím se mělo začít již v přípravném týdnu a pro všechny učitele. Byli bychom v lepší situaci a za cenu pár respirátorů. Což je jistě levnější než platit ošetřovné ...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jeden pytliků bývalý kolega si mezi řečí postěžoval, že když žáčkům zavazuje botky, tito na něj prskají.

Okomentovat