1.9.20

Glosa Lucie Stuchlíkové: Pan ředitel sám sobě epidemiologem. Šťastný a veselý školní rok!

Být ředitelem v pražské škole musí být letos učiněná radost. Po infarktovém jaru, kdy jste jednoho rána najednou řídili celou školu přes Skype, přišlo ještě lepší září. Od prvního školního dne jste si sám sobě epidemiologem, který rozhoduje o tom, jestli mají děti nosit roušky, nebo ne. Hygienici si umyli ruce a nechali roušková opatření na ředitelích a ředitelkách škol. Ti si nejspíš mají hodit korunou, co udělat.


Audionahrávka.

Z glosy na webu Seznam Zprávy vybíráme:

Původně jste si mysleli, že tuhle celkem zásadní otázku za vás vyřeší autorita nejvyšší, tedy ministr zdravotnictví. Ten oznámil, že roušky budou od září povinné ve společných prostorách školy. Ale ještě než jste vy jako ředitelé stačili přijít na to, jak to v praxi zařídíte, premiér to zase celé zrušil.

Pak jste se naivně domnívali, že stačí sledovat vládní semafor. Ten je momentálně v Praze oranžový, takže roušky by se ve školách nosit měly. Jenže podle vyjádření odpovědných osob semafor vlastně není tak úplně oranžový, možná je ještě tak trochu zelený, no prostě něco jako oranžový. Každopádně jako řediteli vám vůbec v ničem nepomůže.

Pak jste čekali, že vám poradí hygienici. Tedy lidé, kteří epidemiologii studovali a i vy si je ze svých daní platíte za to, aby boj s koronavirem řídili.

Jenže šéfka pražské hygieny Zdeňka Jágrová vám vzkázala následující: „Hygienická stanice hlavního města Prahy aktuálně nenařizuje nošení roušek ve společných prostorách škol a školských zařízení. Je plně v kompetenci ředitelů škol, zda dané doporučené opatření ve škole nařídí, či nikoli.“

Žádné komentáře:

Okomentovat