2.9.20

Filip Karban, Josef Mačí: Plaga: Školu musí zavřít hygiena, jinak rodič nárok na ošetřovné nemá

Nové prodloužené ošetřovné stát nemůže vyplácet v rámci ředitelského volna. Podle ministerstva školství musí o uzavření školy rozhodnout pouze krajská hygienická stanice tak, aby vznikl nárok na ošetřovné.

Z článku na webu Seznam Zprávy vybíráme:

Ministr školství Robert Plaga se domnívá, že problém s ošetřovným spočívá v nejednotném jednání hygienických stanic. „V následujících dnech se budeme s panem ministrem Vojtěchem bavit o tom, aby existoval jasný postup pro hygieny. Není možné, aby v těchto případech postupovaly alibisticky a přenášely svou zodpovědnost na ředitele škol,“ uvedl.

Podle Plagy také ještě existuje jedno nouzové řešení v podobě reorganizace školního roku, kterou by muselo schválit ministerstvo. Jediným správným a jednoduchým řešením však zůstává rozhodnutí hygienické stanice. V žádném jiném případě si rodič ošetřovné nárokovat nemůže.

„To jednoduché a věcně správné řešení je v rukou hygienických stanic. Hygieny se nesmějí bát rozhodovat v případě potřeby. Neříkám, že musí zavírat celé školy, ale pokud jsou všichni učitelé v karanténě, tak kdo má potom v té prezenční výuce učit,“ dodává.


1 komentář:

Eva Adamová řekl(a)...

„V následujících dnech se budeme s panem ministrem Vojtěchem bavit o tom, aby existoval jasný postup pro hygieny."

Tak to jste si vzpomněli opravdu brzo. Ale zase na druhou stranu, kdo mohl předpokládat, že hygienička Jágrová bude tak vysoce kreativní?

Okomentovat