13.9.20

Eva Presová: Souboj s koronavirem ve školní jídelně. Bujará mládež zcela vyvrací představy ministerstev o ideálním chování

Chodba před školní jídelnou pražské Základní školy Vodičkova je v pravé poledne plná dětí a batohů, které školáci odkládají před vstupem. Dezinfekce si téměř nikdo nevšímá. A o rozestupech nemůže být vůbec řeč nejen tady, ale ani ve frontě přímo v jídelně.


Z článku na Lidovky.cz vybíráme:

Už první dny po zahájení školního roku se ukázalo, že přes veškerou snahu se děti z různých tříd a leckde i různých škol tu a tam mísí. Někteří malí strávníci si nedezinfikují, či dokonce nemyjí před jídlem ruce.

Ve Vodičkově stojí ve frontě na oběd třicet centimetrů od sebe a sami si nalévají polévku. Navzdory manuálu, který ministerstvo školství ve druhé polovině srpna rozeslalo školám.

„Snažíme se dělat všechno, co je v manuálu, i když jsou to jen doporučení,“ řekla pro Lidovky.cz vedoucí školní jídelny v ZŠ Vodičkova Jaroslava Šorfová. Je to velká jídelna, jejíž kapacita je čtyři stovky strávníků. Kromě zaměstnanců a žáků druhého stupně a nově i třeťáků ze zdejší základky do jídelny docházejí studenti z Akademického gymnázia ve Štěpánské a z Přírodovědného lycea v Navrátilově ulici.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

dokonce nemyjí před jídlem ruce

Dětičky nemusejí být až tak moc vynalézavé, aby způsobily kýžené uzavření škol v poměrně krátké době. A aby se neřeklo, začnou propadat těžce beznadějným stavům, aby se jim dostalo náležitě vyjímečného opečovávání.
Nejlepší by bylo zrušit celou tu školní taškařici jednou pro vždy. Není to k ničemu...

Okomentovat