15.9.20

Eva Kézrová, Ondřej Čihák: Dětem nabízíme víc, než potřebují. Měli bychom to obrátit, vybízí rodiče psychoterapeutka

Jak dnešní mladá generace vnímá osobní zodpovědnost? Jak se vztahuje ke generaci starší? A za jakých podmínek je možná vzájemná mezigenerační tolerance v současné éře technologického boomu? Hostem ve vysílání Českého rozhlasu Plus byla psychoterapeutka Magdalena Frouzová.Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Na starší ti mladí nahlížejí jako na lidi minulosti, kteří nemají co říct a neměli by se plést do jejich světa a cílů.

„Hlavně by měli pomáhat, takže si všimněte, že mileniálové a generace po nich už často z domova neodcházejí. Žijí doma a vyžadují péči, přestože by měli pracovat,“ tvrdí.

Jde podle ní ale především o problém rodičů, kteří je neumějí přivést k odpovědnosti tak, jak tomu bylo dřív. „Velice často říkám rodičům: ‚Vy dítěti zajišťujete život. Necháváte ho žít, ale neumíte z něj vymoci, aby taky něco dělalo.‘ Všimněte si, že rodiče mají čím dál měně možností, jak dítě k něčemu přinutit.“

Jak čas běží, jsou lidé stále individualističtější a sebestřednější a je jim úplně jedno, jak je bude okolí brát. „Vidí se jako princové, kteří se něco naučili, něco umí. A taky se tím chlubí,“ všímá si Frouzová.1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Dětem nabízíme víc, než potřebují. Měli bychom to obrátit

Dětem nenabízet méně, než nepotřebují?

Okomentovat