2.9.20

Barbora Zpěváčková: S rouškami je ve školách zmatek. Měl byste bouchnout do stolu, vyzval Plagu Baxa

Zostra se do ministra školství Roberta Plagy (za ANO) opřel poslanec, člen sněmovního školského výboru a pedagog Martin Baxa z opoziční ODS. Ohledně nošení roušek ve školách panuje podle Baxy zmatek, ministr Plaga by měl podle něj bouchnout do stolu. Baxa to řekl v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.Z doprovodného článku na CNN Prima News vybíráme:

Nejasnosti ohledně semaforu a roušek připustil i sám Plaga. „Bylo by naprosto čitelné, kdyby se při oranžových barvách roušky zavedly. Bylo by jednodušší, kdyby při rozbliknutí na oranžovou byly roušky povinné. Ale chápu, že ještě není situace taková, aby byly plošně zavedeny,“ řekl Plaga.

Baxa ihned opáčil, že by to měl Plaga jako ministr jasně rozhodnout. „Měl byste bouchnout do stolu, nejste jen přenašečem informací, ale jste členem vlády. Nemůžeme ředitele, žáky i rodiče vystavovat nejasnostem,“ kritizoval v nedělní Partii Baxa.

Podle něj není možné, aby pár dní před startem školy nebylo jasné, jestli roušky budou nebo nebudou povinné. „A nejhorší je, že zmatky budou i nadále. Nezvýšily se kapacity hygienických stanic, máme nízké kapacity testování, mělo to být už dávno hotové,“ prohlásil Baxa.


Žádné komentáře:

Okomentovat