31.8.20

Zdeněk Drgáč: Někteří žáci se kvůli Covid-19 do lavic nevrátí. Seznam uzavřených škol

Česko se připravuje na začátek školního roku. Žáci a studenti se do lavic vracejí po půl roce. Někteří z nich si ale musejí ještě počkat. Kvůli koronaviru mezi učiteli či jinými zaměstnanci se otevření řady škol o několik dní posouvá. Podívejte se, jestli se tento problém týká i vás.Video na webu TV Nova.

Z článku na TN.Nova.cz vybíráme:

Před letními prázdninami se sice školy v omezeném režimu otevřely, docházka ale byla dobrovolná. Velké množství žáků a studentů tak v úterý usedne do lavic po šesti měsících. Školní rok ale nezačne 1. září úplně všude. Doma zůstane přibližně 4500 dětí.

Kvůli koronaviru v učitelském sboru nebo mezi provozními zaměstnanci zůstává uzavřených přinejmenším 12 škol. Nejnověji mezi ně přibyla základní škola v Čelákovicích východně od Prahy.

"Vzhledem k epidemiologické situaci na naší škole jsme nuceni zahájení školního roku nejméně o 3 dny oddálit. Zahájení školního roku se zatím posouvá ve všech třídách na pátek 4. září 2020. Situace se však může každým dnem změnit," upozornila škola na facebooku.Alternativní seznam uzavřených škol podle pedagogicke.info (prosíme o doplnění v komentářích):

 1. Masarykovo gymn. Plzeň
 2. ZŠ Tachovská, Plzeň
 3. MŠ Čížkov
 4. Sportovní gymn. Kladno
 5. ZŠ Pečky
 6. ZŠ Frýdlant
 7. ZŠ Husova, Jičín
 8. FZŠ Mezi Školami, Praha 5
 9. ZŠ profesora Švejcara, Praha Modřany
 10. ZŠ Na výsluní v Uherském Brodě
 11. ZŠ Nivnice
 12. ZŠ Očovská Hodonín
 13. ZŠ Strossmayerovo náměstí, Praha 7 (omezený provoz)
 14. Waldorfská škola v Jinonicích
 15. ZŠ a MŠ Horní Moštěnice
 16. ZŠ Bavorov
 17. ZŠ Záboří
Žádné komentáře:

Okomentovat