13.8.20

Pavel Otto: Novela zákoníku práce přehledně: Dovolená v hodinách, sdílené úvazky, vyšší náhrady

Spravedlivější výpočet dovolené pro zaměstnance s různě dlouhými směnami nebo možnost pro rodiče malých dětí či seniory dělit se o jednu pracovní pozici. To jsou nejdůležitější změny, které od příštího roku přinese novela zákoníku práce. Mění také podmínky pro práci v EU kvůli rozmachu agenturního zaměstnávání.


Z článku v E15.cz vybíráme:

Sdílené pracovní místo spočívá v tom, že se o jednu pozici dělí více pracovníků s kratším úvazkem. „Inspirovali jsme se v Německu. Aby částečné, flexibilní úvazky byly pro zaměstnavatele výhodné a měli motivaci je vytvářet, připravíme pro ně dotace,“ uvedla Maláčová. Podrobněji však záměr dosud nepředstavila.

Náměstek ministerstva práce pro legislativu Petr Hůrka při projednávání novely zákoníku práce ve sněmovním sociálním výboru řekl, že by se mohly využít peníze na aktivní politiku zaměstnanosti, přičemž nové dotace by dorovnávaly výdaje na administrativu a pořízení vybavení. Na politiku zaměstnanosti má letos Maláčová v rozpočtu 3,2 miliardy korun, loni měla 2,25 miliardy.

Česko patří v EU k zemím s nejnižším podílem pracovníků na částečný úvazek a má nejméně zaměstnaných matek s malými dětmi. Zkrácený úvazek mělo loni v ČR podle Eurostatu šest procent lidí, zatímco průměr v unii činil 18 procent. Ve Švédsku to byla pětina, v Německu a Rakousku 27 procent a v Nizozemsku 47 procent.

1 komentář:

Vít Tomis řekl(a)...

má nejméně zaměstnaných matek s malými dětmi.
Čehož bychom si měli vážit. V mém okolí neznám maminku, která se nechce svému miminku věnovat naplno.

Okomentovat