29.7.20

Štefan Klíma: Tak si při ranní kávě čtu věčné nářky na školství a člověk si uvědomí, co vlastně všechno má

Ředitel Štefan Klíma je na sociální síti Facebook hrdý na svou školu: "Mám plnou školu žáků natolik, že jedeme na dvě směny – jako žádná jiná škola v ČR. Mám stabilizovaný pedagogický sbor – téměř 100% kvalifikovaný (dvě paní učitelky si doplňují vzdělání). Školu, ve které mají žáci oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika nejlepší úspěšnost u maturit v celé ČR. Školu s cukrářskou, pekařskou, lahůdkářskou a designerskou dílnou a dvěma školními obchody, které nám generují finance na rozvoj školy."
Celý komentář:

Tak si při ranní kávě čtu věčné nářky na školství a člověk si uvědomí, co vlastně všechno má:
Mám plnou školu žáků natolik, že jedeme na dvě směny – jako žádná jiná škola v ČR.
Mám stabilizovaný pedagogický sbor – téměř 100 % kvalifikovaný (dvě paní učitelky si doplňují vzdělání).
Prošli jsme v květnu auditem.
V červnu jsem byl na dalších šest let potvrzen ve funkci ředitele.
Od září budu mít třídnictví v prvním ročníku.
Řídím školu, kde to má smysl. Školu, ve které jsem nastartoval změny k jinému pojetí vzdělávání – k modernějšímu systému.
Školu, kde úspěšnost žáků u závěrečných zkoušek je 100 % (netuším, kolik jiných škol má tak super úspěšnost, ale moc jich nebude).
Školu, ve které mají žáci oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika nejlepší úspěšnost u maturit v celé ČR.
Školu s cukrářskou, pekařskou, lahůdkářskou a designerskou dílnou a dvěma školními obchody, které nám generují finance na rozvoj školy.
Školu, kde se k problémům stavíme čelem a řešíme je. Nikdo totiž není dokonalý.
Dokončujeme nádhernou půdní vestavbu a realizujeme další domov mládeže, který z vybydleného domu přetváříme k obrazu dnešní doby.
Může si člověk přát něco víc?

4 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Už doopravdy letitý vtip...
Inzerát v seznamce:
"Jsem mladý, pohledný, inteligentní a empatický muž sportovního typu, se smyslem pro humor, hudebně i pohybově nadaný, pracuji jako módní návrhář, vlastním dům v dobré čtvrti a chatu přírodní rezervaci.
Nikoho nehledám, jen se chlubím."

Jana Karvaiová řekl(a)...

Pane Klímo, máte pravdu. pochopila jsem, že váš článek je zaměřen především na to, že hodláte světu sdělit, že školy fungují.
Bohužel, příklady dobré praxe se nehledají. To se dělalo jen u inkluze, aby se odůvodnilo, proč je tak sqjelá. Na školství se plive ve velkém, protože to samo o sobě snižuje hodnotu učitelské práce, takže není pak třeba přidávat, když je školství plné údajně vyhořelých blbů.
Shazování práce učitelů začíná být koníčkem mnoha lidí, bohužel včetně některých takyučitelů.

mirek vaněk řekl(a)...

Jsou školy, které se mají dobře a jsou školy které chcípají. Jenže školy a školství jsou dvě odlišné věci. Školství je systém, který kolabuje.
To, že se pár občanů Severní Koreje má dobře, neznamená, že se tam dobře žije.

ema řekl(a)...

Představte si takového průměrného českého politika. Má k dispozici pár miliard. Buď vloží peníze do školství, nebo zafinancuje něco jiného. A pak ho navštíví lobbista, který má o miliardy zájem. Co myslíte, jak to dopadne? Ve hře je samozřejmě "všimné" od onoho lobbisty. Peníze jdou překvapivě směrem k lobbistovi. Politik potřebuje vysvětlit veřejnosti, proč opět nedal peníze do školství. A tak znova začíná stará, prověřená hra "rozděl a panuj". Podhodí veřejnosti tu věčně se za zbytečně vysoký peníz válející a neschopnou svoloč zvanou učitelé. Tečka. Konec příběhu.

Okomentovat