5.7.20

Karolína Salvetto: Plaga dostal od učitelů pětku. Ztratil důvěru, řekl Sárközi z Pedagogické komory

Učitelům se sice začátkem roku zvýšil plat, ale ti, kteří školství kvůli nízkým příjmům opustili, se do oboru nevracejí. I po letošním nárůstu totiž pedagogové berou jen 64 procent průměrné odměny vysokoškolsky vzdělaných zaměstnanců. Podle Radka Sárköziho z Pedagogické komory hrozí stávka.
Z článku na CNN.iPrima.cz vybíráme:

Ministr školství Robert Plaga nedávno řekl, že navzdory následkům koronavirové pandemie se slíbeným nárůstem v příštím roce počítá. Podle Sárköziho i tak hrozí stávka, která bude požadovat jeho odstoupení. „Učitelé jsou velice nespokojení hlavně kvůli jeho působení v době koronakrize. Způsoboval ve školách jenom chaos. Pan ministr zcela ztratil důvěru učitelů,“ řekl. V Pedagogické komoře dokonce proběhla anketa, ve které pana ministra učitelé hodnotili. Dostal za pět.1 komentář:

Silvie A. řekl(a)...

hrozí stávka, která bude požadovat jeho odstoupení

Plague je neschopný nesvéprávný kašpárek Edu-škůdců, ale požadovat jeho odstoupení? Ve prospěch koho?

Paní Schillerová je jen jedna a kromě ní má pan premiér jen velkou personální nouzi. Navíc je zřejmé, že panu premiérovi na poměrech ve školství nezáleží.

Takže koho učinit ministrem? Třeba Okamurova SPD říká "odborníka", ale konkrétní jméno nenabízí (a BTW, jejich personální nouze není menší než ANO). Ze známých osobností je k mým názorům nejbližší Klaus junior, ale pozor: on správně říká, co by se dělat nemělo, ale co by se dělat MĚLO, to neví! (Nebo si to nechává pro sebe.)

Nepřeju komorníkům blamáž, a tak radím, aby se stávkou přibrzdili. Plague za stávku nestojí. Do jisté míry rozumný požadavek by byly platy, ale v současné inflační situaci může pan premiér snadno slíbit jakékoli hausnumero. Chcete 45 tisíc? Máte je mít! Chcete 55? Chcete 65 tisíc? I ty vám slíbí a snadno dá - akorát si za ně stejně nic nekoupíte.

Okomentovat