29.7.20

Jolana Humpálová: Školáci v sousedních zemích půjdou v září do školy. Nejspíš jako normálně

Stejně jako těm českým i školákům v sousedních státech začne v září opět škola. Některé německé školy se otevřou už příští týden a třeba Slováci plánují školní manuál pro druhou vlnu koronavirové nákazy.

Z článku v Seznam Zprávy vybíráme:

Slovenským školákům by mělo vyučování začít druhého září. A Slováci se zatím původního plánu drží. Podle vyjádření tamního ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu, které Seznam Zprávy obdržely, se resort zaměřuje na řešení případné druhé koronavirové vlny i na její prevenci. Tento plán má představit po osmnáctém srpnu, kdy školám (mateřským, základním, středním, ale i internátům a jídelnám) začne rozesílat manuál s opatřeními.

„Manuál má zahrnovat posloupnost kroků pro ředitele a školní zřizovatele. Například když ředitel zjistí, že je na jeho škole nějaký případ nebo podezření na onemocnění, bude vědět, co má dělat. Zatím je možné říci, že ministerstvo školství plánuje postupovat individuálně podle situace v jednotlivých regionech, nikoliv plošně,“ vyjádřil se slovenský resort školství.

O opatřeních v jednotlivých regionech pak budou rozhodovat tamní úřady, jež mají sledovat ohniska nákazy. „Na školách v rizikových oblastech budou platit přísná opatření, v krajním případě může dojít i k zavření. Na školách, které nebudou v místech nákazy, se vyučování uskuteční standardně, ale též s důrazem na hygienická opatření,“ dodal resort.


Žádné komentáře:

Okomentovat