13.7.20

Jan Hrušovský: O počítačích věděl víc než učitel a jeho první byznys byla tvorba rozvrhů. Michal Bláha o rozjezdu podnikání a portálu Atlas.cz

Na to, jak správně nastartovat kariéru nebo rozjet firmu, neexistuje univerzální návod. Poučit se od těch, kteří už něco dokázali, je ale dobrý způsob, jak se vyvarovat zbytečných chyb. Proto na webu iHNed.cz připravili nový podcast nazvaný Poprvé. Moderátor Jan Hrušovský si zve do studia výrazné osobnosti (nejen) byznysového světa a ptá se jich, jak vypadaly jejich začátky, co jim nejvíce pomohlo a co doporučují jiným.
Z článku na iHNed.cz vybíráme:

Na jeho úplném podnikatelském začátku byly počítače a tvorba rozvrhů pro základní a střední školy. "Na počítačích jsem uměl víc než náš učitel a ten mě jednou vyhecoval, ať udělám něco pořádného. A taky si nejspíš myslel, že mě tím na dlouho zabaví," popisuje Bláha v podcastu Poprvé. Jenže klid od aktivního studenta vyučujícímu dlouho nevydržel.

"Program jsem napsal a kupodivu fungoval. Nebyl nejrychlejší, ale stále byl rychlejší, než kdyby rozvrh dělal člověk. A pak jsem to dal na několik dalších škol a začalo moje podnikání," říká. Živnost byla samozřejmě napsaná na jeho otce, protože na vlastní byl ještě příliš mladý.

Nejvíc se Bláha musel naučit od zástupkyně ředitele a dalších členů pedagogického sboru, aby zjistil, jaké principy a jaká omezení se při tvorbě rozvrhu mohou vyskytnout. Program proto musel neustále zdokonalovat, zároveň ho ale šířil do dalších částí republiky. Vystačil si s tím až do vysokoškolských studií. "Na tehdejší dobu to byla brigáda, která mi zajistila velmi slušný příjem," přiznává.


Žádné komentáře:

Okomentovat