2.7.20

Daniel Pražák: Čau lidi! Robert školství nakopne

Daniel Pražák popisuje na sociální síti Facebook svůj sen o premiérovi: "V některých regionech máme fakt problém a naše Strategie má plán, jak ho vyřešit. Zavolal jsem Schillerové a ona okamžitě našla sto bambiliónů, které použijeme pro strukturální změny."Celý komentář:

“Tohle musíš vidět, podívej se k Babišovi na profil!”

Rozemnu si oči, usrkávám kafe, pomalu se probouzím a s překvapením čtu:

Čau lidi!
Naše školství zažilo šok, ale zvládli jsme to. Učitelé po celé zemi makali a učili on-line - stejně jako jednala naše vláda. Ministerstvo zatím představilo Strategii 2030+. To není jenom plán na dalších deset let, ale mnohem dál!

Robert školství nakopne.

Už jsme tu měli dobrou Strategii 2020, ale tu se moc nepodařilo naplnit. Za to může Kalousek, symbol korupce.

K představení Strategie se konaly kulaté stoly, kde vystupovali odborníci a lidé z terénu. Protože jsme v 21. století, tak samozřejmě on-line tak, aby se mohl přidat a klást dotazy každý. S Monikou jsme se na ně připojili.

V některých regionech máme fakt problém a naše Strategie má plán, jak ho vyřešit. Zavolal jsem Schillerové a ona okamžitě našla sto bambiliónů, které použijeme pro strukturální změny.

Chceme proměnit vzdělávací soustavu a já věřím, že společně to zvládneme. Od příštího roku dám svoje děti na státní školy, protože věřím, že mají dostatečnou kvalitu. Nebo uděláme všechno pro to, aby jí měly.

Volaly mi učitelky z Chebu. Pracují v náročných podmínkách a říkaly, že pokud projdou návrhy některých hejmanů, tak jejich práce s žáky často vejde vniveč. Chtěl jsem, aby nebyly slušné a řekly jména. Hned zítra se s Vondrákem a Vildumetzovou sejdu.

Volal jsem pak se svojí astroložkou a říkala, že jestli tu změnu (kterou Strategie 2030+ přináší) nedotáhneme, tak vidí velký špatný.

Vzdělávání je naše priorita, mám číslo na Komenského. Chceme zemi pro budoucnost, ne montovnu. I kdyby byly ryby na Marsu.

....

Probouzím se, promnu si oči a jdu si udělat kafe. Školství jako priorita a premiér, co tematizuje inovace ve vzdělávání. Omg Dane, ty máš sny...

3 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Robert školství nakopne a tím ho pošle přesně do....

mirek vaněk řekl(a)...

Kopat, to on umí. Už se odkopal a školství pěkně okopává. A už se párkrát ukopnul. Až to prokopne nebo zakopne tak ho někdo vykopne. Jen se bojím, že v této kopané se budou mít dobře jen školští zlatokopové a nejvyšší kopálista a prostí kopáči budou ukopáni.

Zuzka Růžičková řekl(a)...

Vtipné! Místy jako vystřiženo z „opravdového " prchalovského FB AB :-)

Okomentovat