2.6.20

Ze sociálních sítí: Ano, ve škole se vyskytl Covid-19

Ze zprávy Základní škola Haškova v Uničově na sociální síti Facebook vybíráme: "Veškerá naše opatření odpovídají stanoveným postupům. Jsem v kontaktu s KHS a navzájem se informujeme o průběhu a potřebných opatřeních. A co z nastalé situace vyplývá? Výuka na 1. stupni probíhá stále stejně, tedy prezenčně v režimu dobrovolnosti. Výuka na 2. stupni nadále distančně. Opatření jsou dostatečná. Zahájení dobrovolné prezenční výuky 2. stupně se odkládá do doby, než budou známy výsledky kontrolního testu."
Celá zpráva:

Ano, ve škole se vyskytl Covid-19. Je to nepříjemné, ale v tomto období celkem pochopitelné. To, co právě činím, je porušení mlčenlivosti. Hmmm. 🤔
Ale! V této chvíli to činím s vědomím, že všichni žáci i většina zaměstnanců školy, kteří byli testováni z důvodu kontaktu s pozitivní osobou, jsou v prvním testování NEGATIVNÍ. Žáci, pokud jim vyjde i druhý - kontrolní test NEGATIVNÍ, se budou moci bez problému zúčastnit přijímacích zkoušek. Ti, kteří neprojdou to oznámí na škole, na kterou chtějí jít, a zúčastní se náhradního termínu 23.6.

Veškerá naše opatření odpovídají stanoveným postupům. Jsem v kontaktu s KHS a navzájem se informujeme o průběhu a potřebných opatřeních. A co z nastalé situace vyplývá?

Výuka na 1. stupni probíhá stále stejně, tedy prezenčně v režimu dobrovolnosti. Výuka na 2. stupni nadále distančně. Opatření jsou dostatečná.
Zahájení dobrovolné prezenční výuky 2. stupně se odkládá do doby, než budou známy výsledky kontrolního testu.

Jak jsme sami pocítili, možnost získat tuto nemoc je prostě vysoká a číhá kdekoliv. A ne každý, kdo se s pozitivní osobou setká, nemoc získá. Je to věc imunity a momentálního zdravotního stavu.

Přeji všem, kteří stojí při nás, ale i těm, kteří nás kritizují, aby se do podobné situace zkrátka nedostali. Je to velmi snadné, jak jsme sami mohli pocítit.
Díky přístupu zaměstnanců školy a odborné podpoře KHS situaci zvládáme a máme ji pod kontrolou.

Za ZŠ Uničov, Haškova

Svatopluk Vlk

Žádné komentáře:

Okomentovat