1.6.20

Tomáš Bartovský: Je to měsíc, co musela Jarmila Macečková skončit jako ředitelka ZŠ Františky Plamínkové

Jedna z nejlepších základek v Praze dnes nemá ředitele, ekonomku a odcházejí z ní učitelé. Po úřednici a člence hnutí Praha 7 Sobě, kterou do čela školy nainstalovala radnice koncem dubna, se slehla zem už v polovině května. Nevadí. Její nástupce, který se vynořil jako deus ex machina, je členem předsednictva Bursíkovy Liberálně ekologické strany a zastupitelem hnutí Žít v Trutnově, kde už tedy zřejmě 24/7 nežije. To jsou konkrétní výsledky chladnokrevné profesní likvidace jedné ředitelky, která se prostě nelíbila těm nahoře. Poučný příběh, který má přesah daleko za hranice naší čtvrti.
Poznámka redakce: MČ Praha 7 si na výběr kandidátů a pomoc při organizaci konkursu (po doporučení Michala Kaderky z Učitelské platformy, z.s., uspořádat rekonkursy) najala EDUin o.p.s. a její programový ředitel Miroslav Hřebecký byl členem konkursní komise, výsledkem její práce pak byl naprostý debakl...


Související články:

2 komentáře:

Silvie A. řekl(a)...

Triumf demokracie.

Lukáš Hartmann řekl(a)...

Neznám okolnosti...jen mě napadá, že v první větě je napsáno: "Jedna z nejlepších základek v Praze..." je k tomu nějaké kritérium nebo je to jen takový autorův pocit?

Okomentovat