12.6.20

Průzkum: Český učitel ve světě technologií

V posledních letech se stále častěji a intenzivněji hovoří o nutnosti implementace moderních vzdělávacích technologií do vzdělávání a s tím související nezbytnosti digitální gramotnosti žáků i učitelů. Ačkoli předpokládáme, že digitální technologie jsou na českých školách poměrně hojně využívány a digitální gramotnosti žáků i učitelů se zlepšuje, neexistuje dostatek relevantních údajů o aktuálním stavu.


Výzkum realizuje tým projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci s podporou společnosti O2 Czech Republic. Veškeré údaje o respondentech (demografická data) budou využita pouze a výhradně ke statistickému zpracování, nikoli ke komerčnímu či nekomerčnímu využití. Data jsou anonymizována a nejsou a nebudou předávána třetím stranám.

6 komentářů:

Lukáš Masopust řekl(a)...

Příliš dlouhý dotazník, vyplňování jsem vzdal.

mirek vaněk řekl(a)...

Opravdu dlouhý. Zase potřebuje někdo zdůvodnit školení.
Řada otázek je pro školniho správce. Taky je mohli hodit zvlášť. A mezi neomezeným přístupem k IT a přístupem jen v některých třídách je sakra rozdíl. Většina nebude mít co zatrhnout. Pro nechápavé - neoezený přístup má admin, ne běžný učitel!

Je to stejné, jako když fanatik matematik bude vnucovat všem vysokoškolské partie matematiky a tvrdit, jak je to využitelné v životě a ve výuce. Jenže toho matematika někdo pošle do p... U ICT technologií jim jsou schopni tleskat. (otázkou je zda z hlouposti nebo že sponzor přispěje)
Chybí respekt k prioritám lidí. Někdo prostě ICT používá víc, někdo míň. Někdo účelně a někdo ne.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Snad trošku jasno by se do terminologie vnésti patřilo.
průzkum... výzkum...
šetření, vyšetřování, rekognoskace, výzkum, zkoumání, obhlídka, bádání, studie...
Kovaní eduanalyticí provádějí svoje výzkumy znaků na populaci alespoň čtyř jednotek!

Silvie A. řekl(a)...

Zvládám i dlouhé dotazníky. I blbé dotazníky. U některých otázek to chtělo poznámku "z nabízených alternativ vyberte nejbližší vaší realitě".

Ptát se na interaktivní tabule je svinstvo nebo pitomost tvůrce testu. Stejně tak ptát se na prezentace.

Pane vaněk, trefné poznámky. On ten "neomezený přístup" není míněn v čase? Beru to tak, že mám přístup kdy se mi zachce, v libovolné třídě, a ještě na školní server. Je jasné, že do ředitelova počítače nesmím. (Ale ani školní admin nesmí do mého počítače, haha!)

Jirka řekl(a)...

Školní admin je určitě rád, že nemusí! Hahaha!

Lukáš Hartmann řekl(a)...

vyplnil jsem...navzdory tomu, že to sdílel Janek Wagner...

dotazník je strašně dlouhý, někdy odpovědi špatně poskládané - např. kolikrát využíváte technologie...

motivace k aktivnímu doplňování klesla prakticky k nule, přesto jsem dokončil

z některých otázek mi přijde, že nějaká firma plánuje typ školení a hledá, co by nachystala - v dnešní době, kdy je školení - webinářů milion zdarma a výborných mi to přijde zbytečné, stačí chut

Okomentovat