16.6.20

Online konference: Matky a otcové vítáni

Doba strávená mimo zaměstnání z důvodu mateřské a rodičovské dovolené výrazně ovlivňuje v České republice další pracovní dráhu a kariéru rodičů. Jedním z nejdůležitějších opatření v podpoře slaďování rodinného a pracovního života je systémová podpora a plánování návratu matek a otců (rodičů) do zaměstnání. V podpoře rodičů v práci mají nezastupitelnou roli zaměstnavatelé a stát v rámci svých prorodinných politik.Online V. ročník konference o aktuálních trendech v oblasti rodičovství a práce organizovala aliance odpovědných firem Byznys pro společnost v rámci Charty diverzity ve spolupráci s Českou spořitelnou, Mc Donald´s ČR a Nadací Kooperativa.

Témata konference:

  • Jak může „kolektivní zážitek“ izolace v důsledku Covid 19 pomoci prolamovat bariéry pro rodiče v práci?
  • Jak mohou zaměstnavatelé pomáhat rodičům s plánovaním rodičovství a s kariérním rozvojem včetně plánovaného návratu do práce?
  • Jak může rodičům pomáhat stát s plánováním rodičovství, práce a dalšího kariérního rozvoje?
  • Jak se dnes žije rodičům samoživitelům, příběhy ze života?
  • Jak pomáhají prorodinné benefity LGBT komunitě a duhovým rodinám?
  • Jak firmy podporují každodenní praxi rodičovství a práce?

Představeny byly výsledky aktuálních průzkumů mezi rodiči a také firmami k tématům konference včetně trendů na trhu práce a ve společnosti nevyjímaje čerstvé zkušenosti rodičů a zaměstnavatelů z karantény a izolace kvůli Covid 19.

Konferenci moderovala Jana Ciglerová, redaktorka Deníku N.

Žádné komentáře:

Okomentovat