20.6.20

MŠMT: Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ (k prezentaci a projednání v rámci online konference)

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy publikovalo návrh pracovní verze textu Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ určený k prezentaci a projednání v rámci online konference ve dnech 23.-25. června 2020.

Ve dnech 23.-25. června 2020 se uskuteční online konference, v rámci které bude představen návrh textu Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+ a proběhnout kulaté stoly s odborníky k jednotlivým implementačním kartám pro období 2020-2023. Konference bude přenášena on-line na YouTube kanálu MŠMT a sledující budou moci klást své dotazy prostřednictvím chatu. Dotazy je možné klást na YouTube kanálu již nyní, před zahájením konference.

Dokument můžete připomínkovat online:Program konference a odkazy na on-line vysílání:

Úterý 23.6.
10h – Představení Strategie 2030+

14h – Podpora předškolního vzdělávání

Středa 24.6.
10h – Revize RVP ZV a systém metodické podpory

14h – Podpora a řízení škol

Čtvrtek 25.6.
10h – Inovace oborové soustavy

14h – Zvýšení kvality vzdělávání ve strukturálně postižených regionech

9 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Připomínka a to zásadní - Strategie je opět předkládána v době, kdy učitelé mají největší fofr a potom jsou na dovolené dva měsíce. Předpokládám, že tak v září vyjde, že už to mají hotové a bude se hlasovat. Fraška.

Ferda44 řekl(a)...

Ten text je jedna velká blbost...

Eva Adamová řekl(a)...

Čas ukáže, že to byla jedna malá blbost, prostě takové to "mnoho povyku pro nic."

Jiri Janecek řekl(a)...

Obávám se, paní Adamová, že každá taková malá blbost se dá s odstupem času předělat na klacek k zavedení velkých blbostí... Musíme to zavést, protože jsme se k tomu zavázali...

Inkluze, druhý jazyk... Při Vašich zkušenostech toho najdete určitě mnohem víc.

Silvie A. řekl(a)...

Inkluze je politické rozhodnutí a političtí blbečkové a/nebo škůdci, kteří ji zavedli (ODSI, SocDem, posléze i ANO) ji nevzdají. Bude muset přijít politické rozhodnutí JINÝCH politických sil, aby byla inkluze zlikvidována.

Podobně to bude se strategií 3020+, až si jí politické subjekty všimnou.

krtek řekl(a)...

Ono by pro začátek stačilo, kdyby tu Strategii někdo prošel z typografickeho hlediska. Na to, že jde o ministerský návrh jsem lehkým prolistovanim našel porušení dvou zásad: různě formatovane číslování a nadpisy na konci stránek. Myslím, ze to svědčí o mnohem.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Bývaly doby, kdy pytlici všelijaké typografické skvosty různých školských instizucí uchovávali jako příklady ne právě dobré praxe. Je toho docela dost.
Pytlici by možná jen připodotkli, že například byť drobné neodsazování prvních řádků odstavců při absenci taktéž drobných rozestupů mezi těmi odstavci poměrně značně snižuje čitelnost a přehlednost textu. Stejně, jako když nadpisy nižší úrovně osnovy jsou opticky výraznější, než nadpisy úrovně vyšší.
O číslování stránek poněkud nestardně zarovnaném vlevo, okrajích stránky a toku textu vůbec by se jistě dala vést zajímavá diskuse.
Jenže, koho by to zajímalo. Například žákům tyto věci nejsou ale naprosto k ničemu.

mirek vaněk řekl(a)...

Ze Strategie mám obavy. Protože ta největší blbost, zkrácení učiva o 50%, která byla v návrhu, pravděpodobně podle vyjadřování ministra přežila. Tedy připomínky byly odbyty. Stane se tedy jen bičem na školství a alibi rozbíječů k likvidaci dodělávajícího ale trochu ještě fungujícího systému a k definitivnímu rozbití státního školství.

Ani u tvorby nebyli osloveni opravdoví odborníci, ani k připomínkovému řízení neproběhla řádná oponentura. Pokud proběhla tak tajně, že tajnější to být nemohlo. Asi tleskali důvěryhodní nohsledové. Veřejná diskuse žádná. Politici až na pár výjimek to odkývají.

mirek vaněk řekl(a)...

Co se týká ICT dovedností, to je dlouhodobý ministerský problém. Od kvality webových stránek až po kvalitu materiálů. Lidí je plno, na úřadech zvlášť, ale pořádná kvalitní práce je vzácná. Manažerů spousty, ale učitelé nejsou.

Okomentovat