12.6.20

Martina Mašková, Michael Erhart: Učitelé si zaslouží peníze navíc, míní ekonom Münich. Raději jim přidáme příští rok, reaguje Plaga

Konec letošního školního roku provázejí mimořádná opatření kvůli novému koronaviru. Studenti i kantoři musejí nosit roušky, dodržovat rozestupy a dezinfikovat si ruce. Týká se to i maturit, které ve čtvrtek pokračovaly ústní částí.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Ministr školství Robert Plaga (ANO) na právě končícím školním roce nejvíce oceňuje to, že se učitelé naučili využívat distanční formy výuky: „Průzkum bojem ukázal, že naši učitelé jsou schopni se velmi rychle adaptovat a přizpůsobili se specifickým podmínkám, které nikdo nečekal.“

„Byl to takový velký nedobrovolný experiment. Odhalil věci, o kterých bychom se jinak dlouho hádali,“ poznamenává ekonom Daniel Münich, který v distančním vzdělávání nevidí budoucnost, považuje ho ale za vhodný nástroj pro podobné krizové situace.

4 komentáře:

arrra řekl(a)...

S tím se tu počítá. Cimrman: ... Čech se přizpůsobí... :)

Jana Karvaiová řekl(a)...

Prostě ministr se za nás bije jako lev. Ale možná, že teď by nás raději sežral....

Unknown řekl(a)...

"Ale tak, peníze přece kazí člověka. Učit je přece poslání, není to povolání".

A taky platí, že peníze nesmrdí (papalášům, zbohatlíkům a většině neučitelské populace) a bez peněz do hospody (obchodu) nelez. A ta lidská závist je nepřekonatelná. Vždyť kolegové bereme 50 000,- měsíčně, máme 3 měsíce prázdnin (tedy dovolené). Přidávají nám každý druhý měsíc (masmédia). Tak co by jsme ještě chtěli?

Silvie A. řekl(a)...

Jestli Plague čte PI, tak celkem chápu, že se za učitele zrovna nebere. Vždyť učitelé jej považují za trotla a za škůdce.

Plague mnohem raději přidá peníze nejrůznějším EDU-pišišvorům. Jeho neziskoví aktivisté mu rozumějí.

Okomentovat