1.6.20

Lidové noviny: Maturanti v karanténě smí ke zkoušce

Studenti Gymnázia a Obchodní akademie z Orlové na Karvinsku, kterým kvůli karanténě související s koronavirovou nákazou jejich spolužačky hrozil odklad maturity, mohou ke zkouškám. Maturovat budou v samostatné budově. Informaci, s níž přišla Česka televize, potvrdila vedoucí protiepidemického oddělení hygieniků v Karviné Andrea Lipjaková. Problémy na orlovské škole souvisejí s ohniskem hromadné nákazy v dole Darkov.


Z článku v deníku Lidové noviny vybíráme:

Pozitivní test na covid-19 měla jedna ze studentek posledního ročníku, do karantény tak muselo jedenáct jejích spolužáků a dva pedagogové. Studentům hrozilo, že kvůli povinné karanténě budou skládat zkoušku až na podzim. Od pondělí do středy se v ČR konají jednotné didaktické maturitní testy, pro které zákon stanovuje termíny.

„Škola má dvě budovy – gymnázium a obchodní akademii a ta obchodní akademie je úplně prázdná. Máme v karanténě jedenáct studentů a dva učitele a škola je schopna zajistit, že v té prázdné budově by byly pouze ty osoby v karanténě,“uvedla Lipjaková. Studenti tak mohou didaktické testy složit.

Hygienici se na tomto postupu domluvili s ředitelem školy. Podle Lipjakové budou prostory posléze dezinfikovány, studenti budou muset mít roušky. „Vše bude uděláno za zpřísněných podmínek. Myslím si, že ty děti mají strašně těžkou situaci, protože od března nechodily do školy a teď se na maturitu připravovaly. Je to nestandardní postup, ale vyšli jsme jim vstříc,“řekla Lipjaková. Podle ní by pro studenty bylo náročné maturovat až na podzim, zvláště když se na zkoušku nyní intenzivně chystali.

1 komentář:

Vít Tomis řekl(a)...

a dva pedagogové.
Konečně si toho někdo všiml...

Okomentovat