20.6.20

Honza Srp: Poláci zařadili na seznam doporučené četby počítačovou hru

Polské ministerstvo školství zařadilo videohru This War of Mine, zpracovávající téma civilistů ve válečných konfliktech, mezi doporučenou literaturu pro studenty středních škol s humanitním zaměřením.Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Na rozdíl od většiny válečných her nejde v This War of Mine od polského týmu 11 bit studios o to porazit nepřátele, ale prostě jen přežít. Namísto ostřílených hrdinů dostanete pod kontrolu několik civilistů, vaším úkolem je pak udržet je při životě co nejdéle (viz naše recenze). Hra se dělí na dvě stále se střídající části. Ve dne se staráte o zdokonalování vašeho přístřešku, výrobu předmětů a zajištění životních potřeb postav, v noci se pak vydáváte na výpravy po okolí hledat zásoby. Ty jsou nezbytné k tomu, aby vaše komunita přežila další den a strádala co nejméně.

Během hraní vás čeká obrovské množství nelehkých morálních voleb, které nemají jednoznačně správné řešení. Okradete sousedy o léky pro vaše děti? Zastřelíte náhodného kolemjdoucího, aby neprozradil váš úkryt? A co uděláte s kolegou, který neustále podkopává morálku celé skupiny?

Žádné komentáře:

Okomentovat