2.6.20

Daniel Pražák: Zase jsem viděl různé články, titulky a komentáře na téma “soumrak školství”, “zkáza vzdělanosti” a podobně

Nemyslím si, že to zažíváme, na druhou stranu tu máme opravdu v našem školství různé problémy. Mezi ty dlouhodobé patří nedostatek komunikace a spolupráce.Celý komentář:

Zase jsem viděl různé články, titulky a komentáře na téma “soumrak školství”, “zkáza vzdělanosti” a podobně.

Nemyslím si, že to zažíváme, na druhou stranu tu máme opravdu v našem školství různé problémy.

Mezi ty dlouhodobé patří nedostatek komunikace a spolupráce.

Tímto bych se chtěl dopustit návrhu, inspirací mi byl blog “1000 věcí co mě se**u”.

Představuji si velikou konferenci, kde by se sešli různí aktéři a navzájem si řekli, co je na školství naprosto ******, proč si myslí, že je naše školství na ******.

Ne na sítích, ale pěkně face to face. Úředníci ministerstva a inspekce bok po boku s řediteli a učiteli, zástupci rodičů a žáků, spolu s neziskovým sektorem a svazy zaměstnavatelů, akademici a novináři píšící o školství, zřizovatelé a politici - každý z nich by měl možnost zahřímat od pultíku, sdílet svůj hněv, frustraci a důvod, proč všechno stojí za ******.

Myslím si, že by různé strany s překvapením zjistily (při následném networkingu s občerstvením, samozřejmě), že je ***** stejné / podobné věci, že by na této hoře ****** seznali, že mají společné cíle a důvod ke spolupráci.

Nebo taky ne...

Ale za zkoušku by to stálo, nemyslíte?

Žádné komentáře:

Okomentovat