1.6.20

Anna Kottová: Návrat dětí vyléčených z koronaviru do tříd. ‚Školy nemusí přijímat zvláštní opatření,‘ zní z ministerstva

Mladší žáci mohou v Česku po dvouapůlměsíční přestávce kvůli koronaviru opět chodit do škol. Většina z nich onemocnění neprodělala, do lavic ale usedne postupně také více než 500 dětí, které měly s covidem-19 přímou zkušenost. Školy sice kvůli nim nemusejí přijímat žádná zvláštní opatření, přesto mají někteří rodiče obavy. Tito žáci navíc mohou ve škole čelit šikaně. Učitelé by proto měli o koronaviru mluvit otevřeně a bez předsudků.


Z článku na iROZHLAS.cz vybíráme:

Návrat žáků vyléčených z koronaviru do tříd není rizikem, ujišťuje hlavní epidemiolog Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petr Smejkal.

Problém vidí spíše v tom, že rodiče mnohdy posílají do škol nemocné děti, aniž by šlo výhradně o covid-19. Učitelé by ale podle něj měli mít možnost označit nemocného žáka za rizikového a poslat ho s rodiči domů nebo k lékaři.

„Neposílejte dítě do školy, když má příznaky respirační infekce, protože ohrozí učitele nebo děti, které mají třeba problémy s imunitou,“ apeluje epidemiolog na rodiče.

Takovou možnost nyní podle šéfa Asociace ředitelů základních škol učitelé mají.

„Pokud má dítě příznaky ráno, když přichází do školy, tak jsme oprávněni ho do školy nepustit. Pokud se příznaky projeví v době, kdy je dítě ve škole, tak každá škola má mít izolaci nebo marodku, kam ho umístí, dokud si pro něj někdo nepřijede,“ uzavírá Černý.

2 komentáře:

Vít Tomis řekl(a)...

tak každá škola má mít izolaci nebo marodku, kam ho umístí, dokud si pro něj někdo nepřijede,“

A povinný dohled nad žákem bude vykonávat pedagogog. Ok. Někdo se ve škole jako vždy najde. Jaké ochranné pomůcky má mít? Jako sestry a lékaři na infekčním oddělení?

Jana Karvaiová řekl(a)...

Mě to připomíná katastrofické filmy. Vždycky to začíná stejně: většinou politik se dozví o nebezpečí, zasedne ůrada", tam se rozhodne, že nebezpečí vlastně není, protože by to znamenalo ...(konec letní sezony, malý zisk hotelu, ztrátu prestiže starosty...). končí to posledním živým někdy i dvěma po kupě mrtvolek.

Okomentovat