22.6.20

23. 6.: Prezentace návrhu Strategie 2030+

Pan ministr Robert Plaga zahájí on-line konferenci představením návrhu Strategie vzdělávací politiky ČR do roku 2030+. Úvodní blok konference bude vysílán on-line, stejně jako následující kulaté stoly, a prostřednictvím chatu bude možné pokládat dotazy!Program konference a odkazy na on-line vysílání:

Úterý 23.6.
10h – Představení Strategie 2030+

14h – Podpora předškolního vzdělávání

Středa 24.6.
10h – Revize RVP ZV a systém metodické podpory

14h – Podpora a řízení škol

Čtvrtek 25.6.
10h – Inovace oborové soustavy

14h – Zvýšení kvality vzdělávání ve strukturálně postižených regionech

Událost na sociální síti Facebook.

14 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zvýšení kvality vzdělávání ve strukturálně postižených regionech

To tam nejspíš žijí ti strukturálně postižení občané, co neposílají svoje děti do škol, aby ty děti mohly co nejdřív skončit doživotně na pracáku.
Jak jen zvýšit kvalitu kopané, když se nikomu nechce běhat za merunou...

Silvie A. řekl(a)...

Každý hraje to, co soupeř dovolí. I ti strukturálně postižení.

Tuto zemi nevedou do záhuby ti, kdo se nechávají doživotně živit pracákem, ale autoři a schvalovači zákonů, které to umožňují.

mirek vaněk řekl(a)...

Strukturálně postižené je celé školství.

Jaký návrh Strategie 2030+? Ten snad už byl. Proběhlo připomínkové řízení. Takže by to měla být výsledná verze po vypořádání připomínek. Nikde jsem žádné vypořádání neviděl. Natož nějaké relevantní argumenty. Jsem zvědav jestli pan ministr v prezentaci zdůvodní, proč některé protiargumenty smetly ze stolu.
Nevěřím v zázraky, že setavili oponentní skupinu, probrali argumenty a pak stvořili kompromisní kvalitní strategii. Pokud by tomu tak bylo, už by se to někde dávno prezentovalo a diskutovalo. Bude to asi opět ideologický canc plný dojmů zájmových skupin.

Unknown řekl(a)...

A bude se ořezávat učivo a výstupy, a bude se prohlubovat inkluze po česku,..Chybí mi tam něco pozitivního.

Silvie A. řekl(a)...

Pane vaněk, s oponentní skupinou a kompromisní kvalitní strategií si oprávněně ušetřili práci. Česká společnost, jakož i české učitelstvo, jsou rozdělené nesmiřitelně. Neexistuje kompromis ve věci inkluze (a nejspíš asi ani v desítce dalších témat).

Cokoli stvoří vítězní inkluzionisté budou normální lidé považovat za kýbly sraček z pera škůdců školství, a kdybychom vyhráli my nepřátelé inkluze (a třeba jednou vyhrajeme?), měli by inkluzionisté názor přesně stejný.

Jiří Kostečka řekl(a)...

Mě na tom baví hlavně ten vykřičník za "Ministr R. Plaga představí návrh textu Strategie!"

Kdy už se ti ministři naučí, že bez učitelů z terénu, a to VĚTŠINOVÉHO terénu, můžou "představovat", co chtějí, a terén na to i na TAKOVÉ ministry prostě nakašle... Bez ohledu na Eduíny a jim přilehlé. Ale my jim nakašleme v nejlepším zájmu dětí. Protože už od dob Marie Terezie šlo a jde učitelům téhle země jen a jen o děti, které učíme. Navzdory vzájemným půtkám.

Kdyby šli ti Eudíni a jim přilehlí učit, namísto aby brali prachy z našich daní za neziskové strategie, asi by nevytvářeli strategie.

Unknown řekl(a)...

Nechci šířit depresivní náladu, ale moc se toho už měnit nebude. Veškeré "reformy" mě nechávají chladnými. Pokud požadavky nevyjdou zdola, ale jsou nadiktovány funkcionáři všeho možného druhu a barev, pak taková "reforma" brzy upadne v zapomnění. Kdo na to doplatí? Jedině mladá generace a tím pádem naše budoucnost. Vítejme v rozvojovém světě. Ten v režii průmyslové revoluce 4.0 se nám vzdaluje.

Radek Sárközi řekl(a)...

Pouze tři týdny na připomínkování Strategie 2030+, zásadního dokumentu pro příštích 10 let!

Eva Adamová řekl(a)...

Co na těch obecných kecech chcete připomínovat? Připomínkovat by se to dalo, kdyby to obsahovalo nějaký postup při řešení problémů a konkrétní opatření, ale nic takového v tom není.

Unknown řekl(a)...

Paní Adamová, já se naopak děsím těch "konkretizovaných" hrůz. Mám na mysli redukci výstupů a učiva třeba v takové matematice.

Eva Adamová řekl(a)...

Já jsem na žádnou redukci nepřistoupila při zavádění RVP, neboť např. vynechání goniometrických funkcí je vzhledem k jejich potřebnosti při výuce fyziky a technických předmětů v 1. ročníku SŠ zhovadilost, takže ji budu ignorovat i nyní.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Při poslední kurikulární reformě byli učitelé buzerování za používání slov učit se, umět a znát. Teď budou buzerováni za to, že zkompetentňují nad stanovenou míru.
Pytlici se smějí, až popukali.

Jirka řekl(a)...

Doufám, že puknutý Pytlik nevoní jako propíchnutý švec. Máme dnes západní proudění a nějak to tu zavanulo. Proto se jen decentně chichotám.

Nicka Pytlik řekl(a)...

puknutý Pytlik nevoní

Baže!
Puknutý herbartoidní balvan nezavání.

Okomentovat