6.5.20

Vladimír Kroc, Prokop Havel: Online výuka může být motivující, školu ale nenahradí, zdůrazňuje Schejbalová

Po dvou měsících se budou moci vrátit do škol někteří žáci 9. tříd a dobrovolně maturanti. Do datových schránek škol už přišly pokyny ministerstva školství k navracení žáků. „Jsou to věci, které jsou splnitelné a nechávají prostor ředitelům škol,“ říká ředitelka pražského Gymnázia Nad Štolou a předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Například Pedagogická komora ale označuje postupné otevírání škol za chaotický postup, ministerstvo se údajně zbavuje odpovědnosti zajistit adekvátní podmínky tím, že školám vydává pouze doporučení. Na to Schejbalová reaguje, že v Česku mají ředitelé autonomii.

„Ať by to bylo doporučení, nebo vyhláška, tak stejně má ředitel zodpovědnost a ručí za vše, co se ve škole odehraje,“ vysvětluje.

K problémům podle Schejbalové patří především nabídka dezinfekčních prostředků, která se liší v řádu sta korun. „Domnívám se, že zřizovatel hlavní město Praha nám nějakým způsobem pomůže, třeba centrálním nákupem, protože větší množství by bylo levnější a bylo by to pro školy cenově výhodnější,“ říká.Žádné komentáře:

Okomentovat