1.5.20

Štěpán Sochor: Kdy otevřou školky? Nejpozději na konci května, na tahu je ministerstvo

Zavřené mateřské školy vyčkávají na podmínky, za kterých by mohly po znovuzahájení provozu fungovat. Vláda ve čtvrtek schválila, že děti v nich nebudou muset nosit roušky. Města chtějí jednotlivá zařízení otevřít nejpozději 25. května, kdy budou pro žáky prvního stupně zpřístupněny také základní školy.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

V současné chvíli brání rozhodnutí o znovuotevření zavřených mateřských škol už jen absence hygienických pokynů od vlády. Obsahovat má podmínky, za jakých by měly školky fungovat.

„Čekáme na pokyny MŠMT, vydat by je mělo na přelomu dubna a května. Potřebujeme vědět především to, zda budou v MŠ omezeny skupiny dětí, jaká budou hygienická pravidla v šatnách či jídelnách a podobně,“ říká náměstek Langer.

„Na druhou stranu nám to neřeší možné omezené počty zaměstnanců – může se stát, že personál staršího věku nebude chtít kvůli rizikům nastoupit a raději zůstane na neschopence. To by samozřejmě mělo vliv na počty dětí, pro které se daná MŠ otevře a tak dále,“ dodává.

Na hygienických pokynech pracuje ministerstvo zdravotnictví s epidemiology. Ministerstvo školství uvedlo, že manuál poskytne mateřským, základním a středním školám nejpozději během příštího týdne.

Žádné komentáře:

Okomentovat