6.5.20

Radka Hrdinová: Maturity ve znamení nejistot

Jak budou letos vypadat maturitní zkoušky? Odehrají se v červnu a bez písemných prací z jazyků.


Z článku v deníku Lidové noviny vybíráme:

Vojtěch Starý počítá s tím, že mu setkávání s učiteli naživo, ať už bude mít jakoukoli podobu, pomůže dostat se při učení znovu do tempa, i když nepůjde o normální výuku. „Měli jsme například s učitelem domluvené, že pro nás ještě před maturitou připraví nalejvárnu z předmětu, který jsme měli jen v prvním a druhém ročníku, to se pravděpodobně neuskuteční,“vysvětluje.

V jaké podobě jeho škola výuku obnoví, ještě neví. Tápou i samotné školy. Ministr Plaga sice zveřejnil podrobný harmonogram pro návrat žáků do škol, který počítá u maturitních ročníků se startem výuky 11. května, ale zatím neupřesnil, jak by vyučování mělo probíhat.

„S běžnou výukou se na žádném stupni škol do konce školního roku nepočítá, primární zůstává stále distanční vzdělávání. Konkrétní postupy při harmonogramu uvolňování opatření v oblasti školství přinese připravovaný manuál, na kterém ministerstvo školství spolu s epidemiology intenzivně pracuje a který by měl být hotov do konce dubna,“ řekla tisková mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová. V době, kdy měl tento text uzávěrku, zmíněný manuál školy ještě k dispozici neměly. Teprve až bude jasné, za jakých podmínek epidemiologové přípravu k maturitám na středních školách umožní, budou moci školy začít definitivně plánovat, co dál. Konečné slovo budou mít ředitelé škol.

„Čekáme zatím na doporučení ministerstva školství, které upřesní podmínky pro konání prezenčních konzultací,“potvrzuje Jitka Maulová ze Střední průmyslové školy stavební v Plzni. Předběžně počítají s individuálními konzultacemi, případně s konzultacemi po malých skupinách studentů. Na gymnáziu v Kutné Hoře zatím v předstihu mapují, kolik z jejich učitelů s ohledem na zdravotní stav bude učit prezenčně. „Zatím jsme ve fázi zjišťování. Uděláme zvláštní rozvrh s tím, že vyučující budou moci v určitých předmětech pokračovat v distanční výuce,“ říká Vladislav Slavíček.


Žádné komentáře:

Okomentovat