1.5.20

Petr Daubner: Než takového ministra, to je snad lepší ministerstvo školství rovnou zrušit

Petr Daubner komentuje na sociální síti Facebook kroky vlády a MŠMT: "Všechno je dobrovolné a dohromady není jasné nic. Ministerstvo nenese za nic odpovědnost, tu naopak hodí na hlavu ředitelům škol. Jediné, co zatím jeho ministerstvo v době koronavirové "dokázalo", je vydání nesmyslné vyhlášky, která učitelům předepisuje, jak mají známkovat."
Celý komentář:

"Žáci devátých ročníků základních škol se mohou od 11. května vrátit do škol. Účast je dobrovolná. Ve čtvrtek to schválila vláda. Podmínky budou stejné jako u dosud schváleného opatření pro žáky prvního stupně, tedy výuka po skupinách 15 osob."

Aneb další alibistické rozhodnutí ministra školství, který snad už ani neřídí jemu svěřený resort. Všechno je dobrovolné a dohromady není jasné nic. Ministerstvo nenese za nic odpovědnost, tu naopak hodí na hlavu ředitelům škol. Jediné, co zatím jeho ministerstvo v době koronavirové "dokázalo", je vydání nesmyslné vyhlášky, která učitelům předepisuje, jak mají známkovat. Ovšem i ta vyhláška je napsána stejně hloupě. Než takového ministra, to je snad lepší ministerstvo školství rovnou zrušit.

2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Jak už jsem napsal jinde. Kdo bude ty deváŤáky učit, pokud otevřou 1. stupeň. Pokud se zvedne počet nakažených(neklesá tak jako dřív) či v rizikových okresech to bude pro kantora před penzí rozsudek. A první mrtvý učitel v médiích položí ministra.

arrra řekl(a)...

Dobrý den. Vím, že to není jednoduché. Ale přenechávat odpovědnost, kterou má mít ministerstvo, na ředitele a učitele, je od MŠMT poněkud nefér. U státních škol určitě.

Okomentovat