12.5.20

Jiří Mach: Některé učitele zaskočil návrh na neplacené volno

Školy už sice díky manuálu ministerstva školství vědí, jak se zařídit při částečném návratu žáků a studentů do tříd, ale s instrukcemi vznikla i nejistota. Kromě jiného ji budí doporučení, aby ředitelé učitelům patřícím do skupin ohrožených covid-19 našli buď bezpečnou práci, nebo je poslali na neplacené volno.

Z článku na Novinky.cz vybíráme:

„Ředitelé si s tím budou muset poradit. Je to v poloze nějakých sdělení a otázkou je, jak to bude vymahatelné, kdo to bude kontrolovat. Odpovědnost ve finále ponese ředitel,“ řekl Dobšík.

Podle něj většina ředitelů bude rozumná a zřejmě budou schopni i nadále rizikové pedagogy zapojovat do dálkové výuky nebo jinak v rámci mantinelů stávající smlouvy o náplni práce. „Ale víme, že se v terénu dějí excesy a že může dojít na to, že si to ředitel v podstatě vynutí a zaměstnanec si o neplacené volno jakoby požádá, aby měl klid,“ obává se Dobšík.

Přestože se do takto tíživé situace dostane zřejmě jen minimum lidí, je otázkou, jak se princip ukládání neplaceného volna do ministerského manuálu dostal.

Žádné komentáře:

Okomentovat