12.5.20

Daniel Novák: Pro autisty a velkou část postižených dětí zůstanou školy zavřené

Zatímco zdraví žáci se budou moci 25. května vrátit do školních lavic, autisté nebo děti s tělesným či mentálním postižením mají smůlu. Na základě rozhodnutí ministerstev školství a zdravotnictví se už v tomto školním roce do škol nepodívají.


Z článku v E15.cz vybíráme:

Pro školy bylo rozhodnutí o uzavření škol pro velkou část postižených dětí překvapením. „Je nám to líto, na děti jsme se již těšili,“ sdělila rodičům například speciální základní a střední škola v Kolíně.

„U dětí s těžkým postižením rozhodnutí chápu. Ale například děti s lehkým mentálním postižením nastoupit do škol mohly,“ uvedla ředitelka Speciální základní školy Poděbrady Pavlína Mladá. Škola už podle ní byla na příchod žáků připravená včetně zajištění přísnějších hygienických podmínek.


1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Zatímco zdraví žáci se budou moci 25. května vrátit do školních lavic, autisté nebo děti s tělesným či mentálním postižením mají smůlu.

Zatímco zdraví žáci se budou muset 25. května vrátit do školních lavic, autisté nebo děti s tělesným či mentálním postižením mají štěstí.
Když se zveřejnil výsledek výzkumu, že dvě třetiny dětí nechodí do školy rády, myslely se tim jistě dvě třetiny všech dětí.

Okomentovat