6.5.20

Anna Brzybohatá: Vše je na bedrech ředitelů, otevírání škol nemá pravidla, vadí odborům

Ministerstvo školství, zdravotnictví i práce a sociálních věcí. Tři resorty pracují na pravidlech pro postupné uvolňování opatření ve školách, které se mají z části otevřít 11. května. Výsledkem je ovšem podle školských odborů nucená improvizace ředitelů škol, kteří se musí zařídit podle svých možností a nést odpovědnost. Ministerstvo oponuje tím, že ředitel zná školu nejlépe, proto mají volnější ruku.


Z článku na iDNES.cz vybíráme:

„Všechno bude ležet na bedrech ředitelů škol a jejich improvizaci, při které ale nesmí nic podcenit. Manuál, který ministerstvo školství připravilo, je jen jakýmsi ‚nezávazným návodem’ i v tak důležitých bodech, jako je dezinfekce učeben,“ říká o pokynech z ministerstva Dobšík.

Ministerstvo školství podle mluvčí Anety Lednové při tvorbě manuálů úzce spolupracovalo s epidemiologickým týmem ministerstva zdravotnictví v čele s Rastislavem Maďarem a primární byla proveditelnost na českých školách.

„Přihlédli jsme také na manuály ze zahraničí, například Rakouska či Německa, které jsou ve srovnání s těmi našimi dokonce ještě stručnější. Jsme toho názoru, že vznikl rozumný kompromis a každý ředitel tak má možnost instrukce z manuálu na své škole realizovat a přizpůsobit je na míru svému zařízení,“ řekla Lednová s tím, že ředitel zná svou školu nejlépe a české školství je natolik různorodé, že by striktní pokyny by byly kontraproduktivní.Žádné komentáře:

Okomentovat