22.3.20

Ze sociálních sítí: Ignorujte fachidioty a diletanty!

Libor Klubal reaguje na sociální síti Facebook na vyjádření šéfa krizového štábu Romana Prymuly, který uvedl: "Nebránil by se také zkrácení letních prázdnin tak, aby bylo možné stihnout rámcové vzdělávací plány. Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin."
Komentář Libora Klubala:

A je to tady. “Nebráníme se také zkrácení letních prázdnin, aby bylo možné zvládnout RVP ...”

Takže veškerá snaha o zavedení online výuky na aktivních školách by vyšla nazmar. Co školy, které téměř okamžitě přešly na podporu domácího vzdělávání? Co plánovaná revize RVP, kdy se mluví o redukci obsahu? Chápu, že problematika školství je v kontextu toho co se děje celkem okrajová, ale bylo by mi líto učitelů, kteří převedli svou výuku na Internet a pak to vlastně budou stejně “dohánět” v létě. Jak to vysvětlíme dětem, které poctivě postupují pod naším vedením ve výuce? No nevím ...


Celý citát z iDNES.cz:

Náměstek ministra a šéf krizového štábu Roman Prymula doplnil, že by bylo zřejmě možné nějak uspořádat maturitní zkoušky v menších skupinách. Nebránil by se také zkrácení letních prázdnin tak, aby bylo možné stihnout rámcové vzdělávací plány. "Dáváme k veřejné diskusi, jestli by děti neměly třeba měsíc pak chodit do školy i v době běžných letních prázdnin," řekl.

Poznámka redakce: Nemáme žádné rámcové vzdělávací plány, ale Rámcové vzdělávací programy a školy pracují podle Školních vzdělávacích programů a nic stíhat nemusejí, protože například ve RVP ZV je učivo nepovinné.

2 komentáře:

Lenka Pokorná řekl(a)...

Primula to dává k veřejné diskuzi, tak diskutujme a nedělejme z něho hned slovíčkařením blba.

O prázdninách se samozřejmě do školy nepůjde. Budeme rádi, když se v červnu nějak splácnou přijímačky a maturity a další dva měsíce využijeme toho, že děti nejsou pohromadě ve velkých kolektivech, kde by se to zase celé mohlo rozjet, pokud se nám to tedy do té doby vůbec podaří ubrzdit.

Nicka Pytlik řekl(a)...


Pytlici dávají školní karanténě rok... ale spíše dva.

Okomentovat