19.3.20

ZČU: Otevřené online kurzy pro podporu on-line výuky (především pro učitele VŠ)

Západočeská univerzita v Plzni a její Oddělení Celoživotní a distanční vzdělávání otevřely pro vás online část kurzů vysokoškolské pedagogiky. Absolvování kurzu je zdarma. Stačí se jen přihlásit a začít! Zúčastnit se může kdokoli.

Autorská příprava kurzů v LMS Moodle
Zajímá vás e-learning? Chcete umět vytvářet kurzy v LMS Moodle? Naučte se vytvářet kurzy v programu Moodle a posuňte tak své pedagogické schopnosti na novou úroveň. Přihlásit se můžete ZDE.

Práce tutora v LMS Moodle
Kvalitní e-learnig vyžaduje kvalitního tutora. Víte jaké jsou jeho povinnosti? Jak úspěšně provádět samostudiem a poskytnout studentům dostatečnou metodickou i technickou podporu? Přihlásit se můžete ZDE.

Efektivní design studijních materiálů podle principů multimediálního učení
Zajímá vás multimediální učení? Rádi byste měli kvalitnější prezentace? Chcete učinit své vyučování kvalitnějším? Během kurzu se dozvíte, jak inovovat svoje prezentace a studijní materiály podle principů multimediálního učení, ke kterému dochází, když budujeme mentální struktury ze slov, obrazů, zvuku a videa. Přihlásit se můžete ZDE.


Inovace prezentací pro výuku s využitím Prezi
Rádi byste vytvářeli poutavější prezentace? Využití cloudového prezentačního softwaru Prezi vám umožní vytvářet netradiční a atraktivní prezentace, které jsou dobře využitelné jak pro vzdělávací účely, tak i pro profesionální firemní prezentace. Přihlásit se můžete ZDE.


Tvorba on-line testu v LMS Moodle
Moodle je nástroj pro tvorbu elektronických kurzů na internetu i pro vedení výuky v těchto kurzech. Zajímá vás, jak správně připravovat testy v tomto systému? Přihlásit se můžete ZDE.

Jak správně sestavit test pro studenty?
Chcete vytvářet lepší testy? Rádi byste se orientovali v jednotlivých typech testů? A víte, jak vypadá cyklus přípravy testu? Pak je kurz určen právě Vám, ať vyučujete jakékoli disciplíny na kterékoli fakultě. Seznámíte se s různými druhy testů. Poznáte jednotlivé typy testových položek, jejich výhody a nevýhody. Přihlásit se můžete ZDE.

Využití internetových aplikací ve výuce na VŠ
Chcete zatraktivnit svoji výuku pro mladší generace? Rádi byste se orientovali v aplikacích určených pro výuku? V tomto kurzu se podíváme na silná a slabá místa využití mobilních a internetových aplikací pro podporu výuky na vysoké škole. Představíme vám výběr toho nejzajímavějšího, co je pro vysokoškolské využití k dispozici. Přihlásit se můžete ZDE.

Žádné komentáře:

Okomentovat