18.3.20

Výsledky ankety Co vaše škola potřebuje pro online výuku?

Rozjíždí se řada komunitních i firemních podpor školám a učitelům, ale málokdo se ptá, co vlastně školy samy vidí jako problém a co potřebují? V uzavřené skupině učitelů na sociální síti Facebook jsme vytvořili jednoduchou anketu a výsledky řadu z nás překvapily.


Respondenti mohli vybrat více odpovědí.

120 respondentů vybralo odpověď Zajištění připojení k internetu pro žáky (především sociálně slabší).

106 respondentů vybralo odpověď HW (PC, notebook, tablet, případně smartphone) pro žáky (především sociálně slabší).

46 respondentů vybralo odpověď Instruktáž nebo metodickou podporu s provozem některého ze systémů (Učebna Google nebo MS Teams, případně jiný).

18 respondentů vybralo odpověď Implementaci některého ze systémů (Učebna Google nebo MS Teams, případně jiný).

6 respondentů vybralo odpověď HW (PC, notebook, tablet) pro učitele či školu.

2 komentáře:

mirek vaněk řekl(a)...

Hezké, konečně se někdo začal zajímat, proč online vzdělávání i přes chválu expertů jaksi nefungovalo.

Co je potřeba?
Systém, který bude fungovat na všech operačních systémech. Někdo má okna,jiný jabka apod. Chytrý mobil nebo počítač má skoro každý. Teď ještě veřejné wifi. Knihovny zavřeli, tak centra měst či vlaky? To je rozdíl mezi Pražskou online školou a venkovským učilištěm. Na samotě u lesa namá žák šanci.

Unknown řekl(a)...

Připojení k netu. Stačí mobil s kartou od OU. Pokud vím mají všichni neomazená data. je tam tuším rychlost 5 nebo 20 Mbit/s a to bohatě stačí. Na to mobilu zapnete přenos dat a dáte funkci Mobilní Hotspot. vytvoří se Vám dost dobrá domáci wifi, nam na to normálně jedou i videa. Natož pak nějaký ClassRoom. A pak sehnat nějaký aspon trochu dobrá Notebok. na platformě nezáleří. Pokud škola má G Suite nemo MS Office 356 (a proč by neměla, když je to zadarmo, tak máte vystaráno. Nic se neinstalije. Běží to na Edge, Chromu, Opeře, safari, Mozile.......
Udělejte si mezi dětmi jako první anketu, co doma mají a každá škole muže rozpujčovat třeba tablety 10" nebo notebooky. my máme 180 dětí a ty notebooky jsme potřebovali dva.

Okomentovat