13.3.20

VYŘEŠENO!!! Hledají se učitelé češtiny a matematiky pro výuku k přijímacím zkouškám na ČT1!

V České televizi se bude od úterý zavádět vysílání pro školy – půjde o prodloužený blok pořadu Sama doma – tedy vždy v úterý a ve čtvrtek 45 minut. Tematicky půjde o přípravu na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia a na SŠ, předměty matematika a čeština. Česká televize hledá nyní učitele, kteří by takovou televizní lekci mohli a uměli vést. Dramaturgie se teprve rodí... Hoří – první lekce už v úterý.


Uchazeči ať napíší co nejdříve na adresu: Alzbeta.Plivova@ceskatelevize.cz

6 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

učitelé češtiny a matematiky pro výuku k přijímacím zkouškám na ČT1!

Tak ony se skládají přijímací zkoušky už i na čété jedna. Zřejmě nová alternativa.
Kolik žáků může být na které obory přijato?
Takže nový předmět 'výuka k přijímacím zkouškám'. A neměla by to být spíš výchova?

Eva Adamová řekl(a)...

No, řeknu to takto, pro ten první stupeň, proč ne, zkusit se to může, i když nic zázračného od toho neočekávám. Ale k těm kurzům k přijímacím zkouškám bych řekla, že to si kanroři z jednotlivých škol dokáží ošéfovat sami. A pokud žák doposud nic nedělal, stejně ho to nezachrání, a pokud se poctivě přpravoval, povětšinou samozřejmě doma, tak to už v této fázi zvládne i sám.

mirek vaněk řekl(a)...

45 minut dvakrát týdně je jen propagační záležitost. Bez velkého efektu, pokud žák sám nepracuje a nemá naučeno. Udělat z průměrného žáka nadaného se za těch pár hodin asi nepodaří.

Učitelé většinou mají plno práce s přípravou materiálů pro své žáky. Možná se nějaký penzista najde, ale ten nebude umět učit dostatečně moderně. A moderní učitel zas nestihne připravit. Možná najde čas nějaký ředitel. Uvidíme.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tak ještě jednou pro zdůraznění významu...
Nadchází pravá chvíle pro odborníky na vzdělání, konzultanty, auditory, analytiky, psychology i kouče. Nechť se ukáže, co v nich doopravdy je.
V každém případě ale...
Ne, že by měl být pokrok aktivován potížemi planetárního společenství, ale proč tedy nevyužít možnosti k započetí epochy nových zkompetentňovacích pořádků, které se stanou přirozenou součástí rozvoje celé společnosti? Mládež má příležitost si plnohodnotně zažít kvalitní vzdělávání plně v souladu s bohužel pořád ještě okrajovými alternativními postupy.
Žactvo bude mít v dohledné době dostatek času na to, aby se mohlo plně věnovat právě a jen tomu, co jej zajímá způsobem, který se mu bude jevit jako nejpřijatelnější. Vybere si podle svého nejlepšího uvážení vzdělávací téma, na internetu si vyhledá veškeré dostupné informace, kriticky je posoudí a v souladu s revidovanou taxonomií vzdělávacích cílů dosáhne všech potřebných kompetencí. Ideální stav.
Místo toho se mu ovšem, když ne vnucuje, pak tedy nabízí superfrontální výuka celorepublikového rozsahu. Není to škoda? Což takhle dopřát dětem více té autonomie a osobní odpovědnosti za svůj vlastní rozvoj?

Jirka řekl(a)...

Ale proč to nezkusit po čínsku - superfrontálně? Na koronavir to zřejmě zabralo. Nejsou to ty správné superkompetence pro 21. století?

Jiří Kostečka řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.

Okomentovat