1.3.20

Tereza Kučerová: Podvádějte, radí studentům výrobce skrytých sluchátek. Školy se nemohou bránit

„Studuješ? Opisuj testy a zvládni zkoušky chytře,“ láká firma nabízející „neviditelná“ sluchátka. Cílí především na studenty, které nabádá k podvádění u zkoušek. Podle právníků je taková reklama v souladu se zákonem, není však etická a porušuje reklamní kodex. Vysoké školy podvodné jednání často neodhalí, ale pokud se na to u zkoušky přijde, hrozí studentům vyhazov.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

Jedna ze společností cílí především na studenty. „Testy, ústní zkoušky a prezentace s neviditelným sluchátkem jsou hračka. Buď jedničkářem s námi!“ nabízí firma Nanosondy.cz. Sluchátka jsou podle ní vhodná i na rande nebo na pohovor, „díky kterému z vás bude vyzařovat sebejistota a šarm,“ jak uvádí na svých stránkách.

„Zkouška dopadla výborně, nečekal jsem, že to bude takhle easy. Mám radost, že už nemusím řešit další zkouškový, mám takzvaně klid.“ „Možná vám napíše kamarád, má zkoušku z práva,“ uvádí firma některé z recenzí na svém webu.

Na Facebooku má ale pod reklamou i negativní reakce. „Jak by se vám líbilo, kdyby vás operoval doktor, který tohle párkrát využil při studiu nebo státnicích a nemá potřebné znalosti? Prodávejte si, co chcete, ale reklama by neměla navádět k takovýmto podvodům. Prosím o vaši odpověď,“ napsal Petr Hanák. Odpovědi se nedočkal, stejně tak firma nereagovala na dotazy iDNES.cz, které jsme zaslali opakovaně.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

„neviditelná“ sluchátka

Co to je za nesmysl? Neviditelné sluchátko... vždyť by jej stačilo schovat do kapsy a ve vhodný okamžit do něj vyslovit to přání. U zkoušek pořád ještě nešacují.

Okomentovat