23.3.20

Společnost učitelů českého jazyka a literatury: ČJL v čase koronaviru online

Učitelé sedí doma u počítačů, vymýšlí přípravy, aby jim nikdo nevytýkal, že se flákají, a snaží se pochopit složité technologie. Žáci i rodiče šílí a prosí učitele, slušně i neslušně, aby ubrali plyn. Tak se nám v čase koronaviru zaváří mozky, emoce i domácí kanceláře.

Přitom my češtináři bychom v této zvláštní době nemuseli dělat nic jiného, než motivovat žáky a studenty k četbě knih. Otevírat jim na dálku stránky, které bychom si za normálních okolností prohlíželi ve škole, klást otázky, odpovídat na dotazy a vést naše svěřence k dalšímu čtení i psaní zajímavých textů. Knihovny jsou sice zavřené, ale mnoho titulů visí na internetu. Třeba tady: www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni.

I proto jsme se rozhodli sdílet některé materiály, otázky a úkoly, které můžeme poslat studentům a s nimiž budeme moci pracovat i později. Pokud nám chcete poslat nějaký svůj příspěvek, budeme rádi. Formu samozřejmě necháme na vás.

Berme tyto materiály jako pomocníka, nikoli bič na toho, kdo je vytvořil. Pokud se někde objeví překlep či chyba, opravme ji – všichni pracujeme pod tlakem a částečně ve stresu.

Adresa pro zasílání příspěvků: vyuka-online@spolucjl.cz

Za Společnost učitelů ČJL Lenka Dohnalová, Veronika Valíková, Hana Vacková

Žádné komentáře:

Okomentovat