19.3.20

Oddělení vzdělávání Ústavu pro studium totalitních režimů nabízí učitelům pomoc při distanční online výuce dějepisu

Už více než 10 let vyvíjíme metody výuky moderních dějin založené na digitálních technologiích. Na webu Dějepis v 21. století najde uživatel stovky materiálů opatřených otázkami a metodickými komentáři, které mohou učitelé využít pro zadávání domácích úkolů pro žáky.

  • V nově vzniklé speciální sekci najdou zájemci lekce upravené tak, aby je bylo možné využít bez větší přípravy učitelů či žáků k výuce na dálku.
  • V sekci Náměty do vyučování najdou učitelky a učitelé již zpracované lekce, které stačí jen přizpůsobit aktuálním potřebám.
  • V sekci Soudobé dějiny online jsou k dispozici tématické aplikace, ze kterých si mohou sestavit vlastní úkoly. Například webová prezentace Obrazy války nabízí řadu témat od okupace českých zemí 15. 3. 1939 přes didaktické uchopení atentátu na Reinharda Heydricha, pražského povstání až k významu byrokracie pro válku.
  • V Databázi normalizace naleznou učitelé stovky ukázek z dobových i současných filmů strukturovaných podle témat (např. pracovní morálka nebo “angažovanost”) a opatřených otázkami. Učitelé mohou poslat svým žákům odkazy na videa a odpovědi v pracovních listech mohou dostávat do e-mailové pošty.

Kromě toho nabízíme aplikaci určenou přímo pro žáky, kterou najdou učitelé na webu www.historylab.cz. Aplikace integruje prameny, kontextové informace a učební úkoly, přičemž není nutné instalovat kvůli tomu speciální software ani se někde registrovat. Jednotlivá cvičení HistoryLabu lze kombinovat s materiály z webu Dějepis v 21.století. Metodickou podporu budeme průběžně rozšiřovat a nabízet jak na našem webu, tak na sociálních sítích.

Učitele a učitelky, kteří s aplikací HistoryLab chtějí v následujících týdnech pracovat, zveme na online seminář HistoryLab - vhodné prostředí pro distanční vzdělávání v dějepise, který proběhne již tento pátek, 20. března od 10 do 11 hodin ZDE. Seminář povede náš lektor Kamil Činátl, který představí možnosti práce s aplikací.

Žádné komentáře:

Okomentovat