10.3.20

MŠMT: Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví se vztahuje jen na žáky a studenty

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy uvedlo na sociální síti kromě jiného: "Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví se vztahuje jen na žáky a studenty. V případě pedagogických pracovníků ředitelům doporučujeme, aby jim přidělili práci, včetně práce z domova (například ukládání a vyhodnocování úkolů žákům zadávaným skrze elektronické nástroje, příprava na výuku, práce s koncepčními a metodickými materiály školy) nebo mohou využít samostudia."

⚠️ 𝗕𝗲𝘇𝗽𝗲𝗰̌𝗻𝗼𝘀𝘁𝗻𝗶́ 𝗿𝗮𝗱𝗮 𝘀𝘁𝗮́𝘁𝘂 𝗱𝗻𝗲𝘀 𝗿𝗮́𝗻𝗼 𝗿𝗼𝘇𝗵𝗼𝗱𝗹𝗮, 𝘇̌𝗲 𝗷𝗲 𝘇𝗮𝗸𝗮́𝘇𝗮́𝗻𝗮 𝗼𝘀𝗼𝗯𝗻𝗶́ 𝗽𝗿̌𝗶́𝘁𝗼𝗺𝗻𝗼𝘀𝘁 𝘇̌𝗮́𝗸𝘂̊ 𝗮 𝘀𝘁𝘂𝗱𝗲𝗻𝘁𝘂̊ 𝗻𝗮 𝘃𝘇𝗱𝗲̌𝗹𝗮́𝘃𝗮́𝗻𝗶́ 𝘃 𝘇𝗮́𝗸𝗹𝗮𝗱𝗻𝗶́𝗺, 𝘀𝘁𝗿̌𝗲𝗱𝗻𝗶́𝗺, 𝘃𝘆𝘀̌𝘀̌𝗶́𝗺 𝗼𝗱𝗯𝗼𝗿𝗻𝗲́𝗺 𝗮 𝘃𝘆𝘀𝗼𝗸𝗲́𝗺 𝘀̌𝗸𝗼𝗹𝘀𝘁𝘃𝗶́. 𝗣𝗼𝗰̌𝗶́𝗻𝗮𝗷𝗲 𝗼𝗱 𝘇𝗶́𝘁𝗿𝗮 𝘁𝗲𝗱𝘆 𝗱𝗲̌𝘁𝗶 𝗻𝗲𝗺𝗮𝗷𝗶́ 𝗰𝗵𝗼𝗱𝗶𝘁 𝗱𝗼 𝘀̌𝗸𝗼𝗹𝘆. 𝗣𝗿̌𝗲𝘀𝗻𝗲́ 𝗽𝗼𝗸𝘆𝗻𝘆 𝗽𝗿𝗼 𝘀̌𝗸𝗼𝗹𝘆 𝗮 𝘀̌𝗸𝗼𝗹𝘀𝗸𝗮́ 𝘇𝗮𝗿̌𝗶́𝘇𝗲𝗻𝗶́ 𝗯𝘂𝗱𝗼𝘂 𝗸𝗼𝗺𝘂𝗻𝗶𝗸𝗼𝘃𝗮́𝗻𝘆 𝘃 𝗽𝗿𝘂̊𝗯𝗲̌𝗵𝘂 𝗱𝗻𝗲.

Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví se vztahuje jen na žáky a studenty. V případě pedagogických pracovníků ředitelům doporučujeme, aby jim přidělili práci, včetně práce z domova (např. ukládání a vyhodnocování úkolů žákům zadávaným skrze elektronické nástroje, příprava na výuku, práce s koncepčními a metodickými materiály školy) nebo mohou využít samostudia.

Není-li možné nepedagogickým pracovníkům přidělovat práci, jedná se o překážku na straně zaměstnavatele.

Lyžařské výcviky a školy v přírodě:
MŠMT doporučuje dokončit již probíhající pobyty žáků na akcích organizovaných školou (lyžařský kurz, škola v přírodě ad.). U těch, které měly být zahájeny po zítřku, se mimořádné opatření MZ sice nevztahuje, přesto doporučujeme, aby ředitel pečlivě zvážil, zda v jejich organizaci pokračovat.

ZUŠ:
Ač se opatření nevztahuje na základní umělecké školy, MŠMT jejich ředitelům doporučuje, aby se řídili stejnými pravidly, jako ostatní školská zařízení - tedy neorganizovat v nich výuku.

Soutěže a akce:
MŠMT doporučuje všechny soutěže, přehlídky, olympiády apod. přesunout na náhradní termín po odvolání mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví.

Zápisy:
Organizaci zápisů na základní školy doporučujeme zatím ponechat v plánovaném termínu a informace aktualizovat podle účinnosti opatření Ministerstva zdravotnictví.

Přijímací zkoušky na SŠ:
Přijímací zkoušky na střední školy prozatím zůstávají v původních termínech. Učitelům doporučujeme, aby toto období využili pro distanční podporu přípravy žáků na přijímací zkoušky.

:
Na mateřské školy opatření Ministerstva zdravotnictví nevztahuje, ředitelé a zřizovatelé ale mohou rozhodnout o jejich uzavření stejně, jako v případě škol ostatních.

Žádné komentáře:

Okomentovat