20.3.20

Michael Canov: Pan ministr to zjevně ještě nepochopil. Letošní školní rok (jeho druhé pololetí) je pasé

Senátor Michael Canov komentuje na sociální síti Facebook připravované kroky ministra školství: "Co se týče maturit, navrhuji vzhledem ke zcela mimořádné situaci zcela mimořádné řešení: Maturitu udělit úředně všem maturantům. Svět se nezboří a my se teď nebudeme zdržovat záležitostí, která je vzhledem ke vzniklé situaci naprostou marginálností. Pokud bude skutečně předložen návrh zákona tak, jak píše pan ministr, budu v Senátu navrhovat řešení, které jsem zde právě popsal."
Celý komentář:

Ministr školství Robert Plaga (ANO) předloží zákon, kterým bude chtít posunout termín maturit na dobu, kdy se znovu otevřou školy. Na dnešní tiskové konferenci po jednání vlády to řekl premiér.

To jako na podzim? Pan ministr to zjevně ještě nepochopil. Letošní školní rok (jeho druhé pololetí) je pasé. Co se týče maturit, navrhuji vzhledem ke zcela mimořádné situaci zcela mimořádné řešení: Maturitu udělit úředně všem maturantům. Svět se nezboří a my se teď nebudeme zdržovat záležitostí, která je vzhledem ke vzniklé situaci naprostou marginálností. Pokud bude skutečně předložen návrh zákona tak, jak píše pan ministr,, budu v Senátu navrhovat řešení, které jsem zde právě popsal.

4 komentáře:

Lenka Pokorná řekl(a)...

A já bych navrhovala zrušení přijímacích zkoušek. Kdyby školy přijímaly podle známek uvedených na přihlášce, tak by se svět také nezbořil.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Návrh k maturitám:
vynechat písemky, vyzkoušet po jednom "rouška to rouška"
Přijímačky:
podle prospěchu (což není ideální,ale holt...)
Přijímačky na vysokou:
lze vytvořit v netovém prostředí zkoušky online v jednu dobu, proč to nezkusit, čas je, když se nepřednáší

Josef Soukal řekl(a)...

Písemné práce jsou nepominutelnou součástí jazykových zkoušek.
Lidovou tvořivost ohledně úprav maturit bych rozhodně nedoporučoval. Už proto, že vše je třeba ošetřit zákonem (ale nejen proto). V tuto chvíli je třeba pečlivě připravit a legislativně ošetřit možnost podmínečného přijímání k dalšímu středoškolskému a vysokoškolskému studiu (s tím, že maturitu žáci složí - za standardních podmínek - až k tomu budou podmínky). Problém je "jen" tam, kde existuje převis zájemců. Zcela mimořádná opatření by byla zapotřebí, pokud by se situace s pandemií uspokojivě nevyřešila do začátku nového školního roku.

Josef Soukal řekl(a)...

Podle článku ve Studentských listech má návrh velký ohlas, vznikla i petice, kterou má už přes dvacet tisíc podpisů...

Okomentovat