18.3.20

Jitka Englová, Kateřina Jiřincová: Zemědělská škola v Klatovech zavedla vyučování po internetu

Místo třídy plné žáků jen monitor na psacím stole. I tak teď vypadá online výuka, na kterou v souvislosti s uzavřením škol přistoupila Zemědělská a potravinářská škola v Klatovech. Testovací hodiny se ze strany žáků setkaly se zájmem, učitelé mají za sebou několik školení a výuka online se rozjíždí.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Plzeň vybíráme:

Aplikace pro online výuku by mohla být podle předpokladu pro všechny třídy v provozu zhruba 20 až 30 hodin týdně. „Některé hodiny budou v režimu online streamu, a jsou tam samozřejmě připravené i materiály offline, to znamená, že tam jsou nějaké testy, výukové materiály, podklady z učebnic a podobně,“ vysvětlil učitel Karel Rejthar, který má nové aplikace na starosti.

Zdejší žáci z oboru Informatika také nabídli ostatním školám pomoc při zavedení těchto nových aplikací. „Pokud by školy chtěly přejít na online vzdělávání, tak jsme schopni v podstatě během pár hodin nasadit tyto technologie a školy je mohou využívat pro vzdělávání svých žáků případně i učitelů,“ doplnil ředitel školy Vladislav Smolík.

Přímo na Zemědělské a potravinářské škole v Klatovech je do systému zapojeno všech zhruba 450 žáků. Prioritu v online výuce ale mají maturitní ročníky.

Žádné komentáře:

Okomentovat