10.3.20

Informace ze setkání starostů všech MČ v Praze s primátorem Zdeňkem Hřibem ohledně opatření ke koronaviru

Starosta Městské části Praha-Vinoř Michal Biskup informoval o závěrech setkání starostů všech Městských částí v Praze s primátorem Zdeňkem Hřibem ohledně opatření ke koronaviru, které se konalo v úterý 10. března 2020 od 18:40.


Primárně není nutné v MČ ihned uzavírat Mateřské školky, nicméně některé MČ tak již učinily. Je to v kompetenci vedení školy ve spolupráci se zřizovatelem.

Lyžařské kurzy, které již jsou v běhu se nemají rušit.

Pokud je to možné, má probíhat částečná výuka pomocí zadávání úkolů, samostudia, nebo využívání moderních kolaboračních platforem k on i off line výuce.

Bylo všeobecně kritizováno rozhodnutí ministryně Maláčové, aby si rodiče chodili do škol s žádostí o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení. V Praze to znamená že 11.3. ráno může přijít více než 10,000 rodičů do škol s formuláři. V době, kdy je doporučeno neshromažďovat na jednom místě větší počet osob je to zcela kontraproduktivní a některé velké školy na to nejsou připravené. Nicméně zaměstnanec musí neprodleně informovat zaměstnavatele (třeba telefonicky) a papírový formulář dodat následně, jakmile to bude možné. Takže pokud škola vydá potvrzení např. za 2 dny dodá jej zaměstnanec následně.

Zároveň si hned po zasedání vyžádal primátor Zdeněk Hřib stanovisko ministryně Maláčové a ta souhlasila s tím, že je možné formuláře řešit i elektronicky (škola potvrzení vystaví a poskytne e-mailem). To pro zaměstnavatele stačí a originál bude třeba získat a předložit až dodatečně pro výplatu dávky.

Školy budou mít problém se zápisy do 1. tříd. Předpokládaný termín zápisů do školy bude buď odložen na konec dubna, nebo se bude řešit elektronicky. Magistrát k tomu dodá metodický pokyn.

Dopravní podnik od 11. 3. 2020 ruší školní linky MHD.

DPP – v vestibulech metra budou umístěny stojany s dezinfekcí, pokračovat bude zvýšená dezinfekce všech vozidel MHD.

ZOO Praha zavře interiéry, botanická zahrada omezí počet návštěvníků, bazény a podobná zařízení budou mít limit do 100 návštěvníků na areál.

Magistrát nemá dostatek dezinfekce a ochranných pomůcek. Fakulta chemickotechnologická ČVUT začala vyrábět dezinfekci v laboratořích a dnes vyrobila 40 litrů a bude vyrábět mnohem více a bude to dodávat Magistrátu, který by jej následně distribuoval do MČ.

Žádné komentáře:

Okomentovat