16.3.20

ČT24: Učitelky zastoupí UčíTelka. Opravdovou školu nenahradí, ale pomůže, říká ředitel ČT Dvořák

Česká televize v pondělí spustila zábavně-vzdělávací program UčíTelka určený pro žáky prvního stupně základních škol, kteří jsou kvůli pandemii koronaviru doma. Projekt vznikl s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a ČT bude program vysílat zatím po dobu jednoho měsíce. Pro starší žáky je připraven program Odpoledka, v úterý a ve čtvrtek odpoledne se bude vysílat program Škola doma zaměřený na přípravu na přijímací zkoušky.Z článku na webu České televize vybíráme:

Výběr pedagogů pro živé vysílání probíhal v režii ministerstva školství. „Měli jsme dlouhé sezení na resortu a tam jsme se dohodli, že se zaměříme na něco, co se obecně v tom ročníku probírá, nebo co by si měly děti procvičit,“ přiblížila učitelka a účastnice pořadu UčíTelka Dana Kešnerová.

„Vysíláme od pondělka do pátku, každý den od 9:00 do 12:00 na programu ČT2. Pro každý stupeň bude vždycky dedikovaná půlhodina, mezi tím bude krátká přestávka, kterou vyplníme různými formami televizních pořadů,“ řekl Dvořák s tím, že v přestávkách se objeví i cvičení pro děti, například za účasti olympijského vítěze Davida Svobody.


Připomínáme web pořadu a jeho nabídku:
Žádné komentáře:

Okomentovat