17.3.20

Česko.Digital spustilo web Učíme online a nabízí pomoc školám a učitelům

Učíme online je iniciativa dobrovolníků komunity Česko.Digital, kteří chtějí ve svém volném čase pomoci školám spustit online výuku. Dobrovolníci pomůžou nastavit službu Microsoft Teams nebo Google Classroom (Učebna), které může učitel využívat pro videokonferenci s žáky i s možností záznamu, sdílet dokumenty apod. Obě služby jsou pro školy zdarma.


Více informací na UčímeOnline.cz.

Online výuka nastupuje tam, kde se žáci, studenti a učitelé nemohou fyzicky potkat. V dnešní době je možné využít celou řadu nástrojů, které spolupráci na dálku umožňují. Ty jsou odzkoušené mezi týmy pracujícími na dálku na společných projektech.

Škola online navazuje tam, kde škola opravdová musí skončit. Online škola není posílání úkolů e-mailem jednou za týden, ale pravidelné setkávání žáků a učitelů nad probíranou látkou – prostřednictvím videokonferencí a dalších nástrojů organizace výuky.

Dobře nastavené procesy pak může škola využívat i jako podpůrné prostředky pro výuku v dobách ne-krizových a studenti, kteří si tyto dovednosti osvojí, se pak budou lépe adaptovat na některé změny ve společnosti.

Formulář žádosti o zapojení škol.

Žádné komentáře:

Okomentovat